Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Naucz się grać na trombicie!

Wiślańskie Centrum Kultury poszykuje chętnych do nauki gry na trombicie. Ci, którzy regularnie będą przychodzić na zajęcia wystąpią podczas inauguracji 50. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

W Wiśle niby górali nie brakuje, jednak tylko nieliczni potrafią grać na trombicie. Wiślańskie Centrum Kultury chce złapać nowy narybek, który chętnie będzie wygrywał melodie na trombicie. – Od lat Tydzień Kultury Beskidzkiej rozpoczyna dźwięk trombity, wygrywany przez Stanisława Cieślara. I tylko on publicznie gra w Wiśle na trombicie. Chcemy, zachęcić młodzież, aby również włączyli się w zamiłowanie do gry na trombicie stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów – mówi Maria Bujok, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury.


Pierwsze spotkanie organizacyjne – już dziś 6.03.2013r. o godz. 15.30. Warsztaty odbywać się będą co dwa tygodnie przez dwa dni. Kiedy już uczniowie Stanisława Cieślara będą potrafili naśladować mistrza, wystąpią na wiślańskiej scenie.  – Marzy nam się aby przynajmniej pięć osób na trombitach ogłosiło początek 50. TKB – zdradza Maria Bujok.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: