Natalia Krupińska i Martyna Cyganek poza finałem Mistrzostw Świata

Żadnej z naszych dwóch tyczkarek startujących na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych (U-18), które odbywają się Ostrawie nie udało się awansować do 12-osobowego finału.
Startująca w grupie I Natalia Krupińska (UKS Olimp Mazańcowice) zajęła dziewiąte miejsce. Podopieczna Piotra Krupińskiego w pierwszych próbach pokonała wysokości 3,30 i 3,50 m, niestety na 3,65 zanotowała trzy zrzutki.

Nieco lepiej spisała się Martyna Cyganek (MKS Ustroń). Prowadzona przez Marka Konowoła zawodniczka w drugiej próbie pokonała 3,30, a na trzeci raz przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,50 i 3,65. Próby na 3,75 były już jednak nieudane.
Przypomnijmy, że obie zawodniczki w czerwcu uzyskały wynik 3,80 m. Warto też wspomnieć, że zarówno Natalia jak i Martyna mają po 15 lat i były najmłodszymi uczestniczkami zawodów.