Nastąpiło otwarcie Zielonej Klasy przy SP1 w Chybiu

Prace nad powstaniem tak zwanej Zielonej Klasy, przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu zostały zakończone. Zielona klasa to murowana wiata z ogródkiem ekologicznym, w którym w czasie miesięcy wiosennych i letnich uczniowie będą uprawiać własne warzywa oraz sadzić kwiaty. Dodatkowo lekcje będą mogły się odbywać na świeżym powietrzu, jeżeli tylko pozwoli na to pogoda.

Zielona Klasa jest częścią projektu, współfinansowanego ze środków europejskich, realizowanego w porozumieniu z partnerską szkołą polskojęzyczną w Terlicku  – W skład tego projektu wchodzą jeszcze wycieczki dla uczniów, łącznie sześć wyjazdów, z czego do ciekawych miejsc związanych z ekologią i przyrodą na terenie Polski i trzech w Czechach. Są to wycieczki na przykład do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, Chlebowej Chaty w Brennej, czy też ogrodu zoologicznego w Ostrawie. W związku z realizacją projektu mają odbyć się również warsztaty dla uczniów obu szkół, na przykład dotyczące budowy budek lęgowych dla ptactwa - mówi dyrektor szkoły, Mirosław Staniek.

Uczniowie w Zielonej Klasie będą mieli zajęcia nie tylko dotyczące ekologii, ale również inne lekcje: – Idea Zielonej Klasy polega na tym, że jest to jedna z klas, która po prostu znajduje się na zewnątrz – powiedział portalowi ox.pl dyrektor szkoły – będą się tam mogły odbywać również zajęcia z matematyki, języka polskiego, czy też z każdego innego przedmiotu. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość odetchnąć świeżym powietrzem i uczyć się nowych rzeczy w otoczeniu przyrody. Myślę, że zainteresowanie zajęciami w tej klasie będzie bardzo duże - zauważył.

W Zielonej Klasie znajduje się miejsce, gdzie uczniowie będą mieli możliwość posadzić własne rośliny oraz odpowiednio się nimi opiekować w czasie roku szkolnego. – Na terenie Zielonej Klasy znajduje się również niewielka stacja pogodowa, dzięki czemu uczniowie będą mieli szansę dokonywać własnych obserwacji oraz pomiarów, w ramach zajęć, a także poza nimi. Z pewnością będzie to dla nich interesujące – nadmienił dyrektor.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją