Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nasi maturzyści najlepsi

Na te wyniki czekało wielu tegorocznych absolwentów szkół średnich i ich bliskich. Jak się okazuje matury 2021 wypadły bardzo dobrze. A wyniki są najlepsze w województwie śląskim.


To bardzo dobra wiadomość dla absolwentów szkół średnich z powiatu cieszyńskiego. Wyniki tegorocznych matur w powiecie cieszyńskim są najlepsze w województwie śląskim.
Maturzyści z powiatu cieszyńskiego okazali się najlepszymi uczniami zdającymi egzamin dojrzałości w całym województwie śląskim z wynikiem 82%. To o jeden punkt procentowy wyżej, niż średnia krajowa wynosząca 81%.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2021 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. - Szanowni, Drodzy i Kochani, Najukochańsi, Najcenniejsi Maturzyści! Chcę się zwrócić specjalnie do Was, ponieważ pokazaliście w tym roku, że młodzież z terenu powiatu cieszyńskiego jest najlepsza w województwie śląskim. Mimo że my — jako Powiat, od lat bierzemy udział w różnych konkursach, zajmujemy wysokie miejsca, ale to właśnie Wy zdeklasowaliście nas w sposób absolutny. Droga Młodzieży — z wielką radością podkreślę to jeszcze raz, bo  jestem ogromnie z Was dumny, że udało  się Wam zająć pierwsze miejsce w województwie śląskim, co dla mnie ważne — z  wynikiem 82%, tym samym przekraczając średnią w skali całego kraju! Drodzy, Kochani Maturzyści — cóż mogę powiedzieć jeszcze więcej? Chyba tylko to, że serdecznie Wam gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję! Po gratulacjach pozostaje mi tylko życzyć Wam wesołych, rozrywkowych i wspaniałych wakacji - gratuluje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Radości nie kryje również wicestarosta, Janina Żagan, której podlega powiatowa oświata. - Cieszy mnie fakt, że to właśnie maturzyści z terenu powiatu cieszyńskiego zdający tegoroczny egzamin dojrzałości okazali się najlepsi w całym województwie śląskim. To niewątpliwie wielki sukces naszych uczniów. Nie można zapomnieć także o tym, że jest to również dowód na wysokie umiejętności nauczycieli oraz na ich szczególne zaangażowanie w proces edukacyjny młodego pokolenia. Kochani Maturzyści życzę Wam spełnienia marzeń oraz studiowania na wybranych przez siebie kierunkach- dodaje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Przypomnijmy - aby zdać maturę, należy uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.
W Polsce spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81 proc., a prawo do poprawki ma 13,2 proc, a spośród tegorocznych absolwentów techników maturę zdało 64 proc., a prawo do poprawki ma 24,9 proc.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: