Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Narysuj, wygraj i pomóż

Fundacja Łatka z Cieszyna zaprasza dzieci w wieku 6-15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ''Pomagam''. Konkurs kierowany jest do dzieci zamieszkałych na terenie powiatu cieszyńskiego. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięskie prace konkursowe zostaną zamieszczone w nowym kalendarzu Fundacji.

Celem Konkursu jest rozwijanie kreatywności i wyobraźni młodych uczestników a także poznanie ich punktu widzenia na wskazany temat. Prace powinny obrazować przykłady udzielania pomocy i wsparcia w różnych sytuacjach.

Do udziału w Konkursie zostaną dopuszczone wyłącznie prace autorskie, wykonane samodzielnie, wybraną przez siebie dowolną techniką plastyczną. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięskie prace konkursowe zostaną wykorzystane do nowego kalendarza Fundacji na rok 2014.

Osoby chętne do udziału w Konkursie przesyłają prace wraz z podpisanym przez opiekuna oświadczeniem na adres siedziby Fundacji: Fundacja Łatka, ul. Bielska 206, Cieszyn, 43-400

REGULAMIN KONKURSU (wraz z oświadczeniem)

---------------------------
Fundacja Łatka powstała dwa lata temu, jej celem jest m.in. stworzenie lepszych warunków życia dzieciom będącym w trudnej sytuacji materialnej, zapewnienie opieki dzieciom chorym i niepełnosprawnym czy rozpowszechnianie działań nastawionych na edukację i rozwój intelektualny dzieci i młodzieży.

W ubiegłym roku Fundacja rozpoczęła akcję "Łatka na głodny brzuszek", która polega na współpracy z cieszyńskimi szkołami podstawowymi, w których sfinansowano ponad 2000 obiadów. W tym roku szkolnym pomoc Fundacji obejmie też szkoły spoza Cieszyna - obiady zostaną ufundowane: w Kiczycach, Hażlachu, Kończycach Wielkich, Koniakowie.

- Według oficjalnych danych skala niedożywienia dzieci w Polsce w 2010 roku sięgała 130 tysięcy dzieci. Ten wynik postawił nasz kraj na trzecim miejscu w Unii Europejskiej za Bułgarią i Rumunią. Program Fundacji Łatka, Łatka na głodny brzuszek został stworzony z myślą o głodnych dzieciach, do których pomoc jeszcze nie dotarła. Zapewnienie ciepłego posiłku, który ma dostarczyć wartości potrzebne do prawidłowego rozwoju, jest niezbędnym minimum jakie możemy ofiarować dzieciom - uzasadniają pracownicy Fundacji na swojej stronie internetowej.

Jeśli chcesz wesprzeć działania Fundacji możesz to zrobić na kilka sposobów, możesz polubić i polecić znajomym profil Fundacji na Facebooku, ofiarować powierzchnię reklamową do promowania fundacji, przekazać darowiznę na konto fundacji (nr konta 81 1060 0076 0000 3210 0020 6017). Możesz również przekazać pomoc materialną w postaci zabawek, przyborów szkolnych itp. czy zostać wolontariuszem

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: