Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Naruszyli przepisy; wrócą do swojego kraju

W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży zatrzymali 13 cudzoziemców którzy naruszyli nasze przepisy.

W czasie kontroli legalności pobytu, prowadzonych na terenie województwa opolskiego, śląskiego i małopolskiego funkcjonariusze SG zatrzymali 12 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy byli kontrolowani w Cieszynie, Mysłowicach, Jasienicy, Tarnowskich Górach,  Koziegłowach, Żernicy, Święcinach i Pogórskiej Woli.

- 8 zatrzymanych  cudzoziemców posiadane wizy wykorzystywało niezgodnie z przeznaczeniem. Większość z nich potrzebowała dokumentów pobytowych aby wjechać legalnie do Polski, a później udać się na terytorium innych państw Schengen. 3 kolejnych cudzoziemców nie posiadało ważnych wiz, a następny wykonywał pracę nie posiadając odpowiednich dokumentów. – informuje kpt. SG Katarzyna Walczak , Rzecznik Prasowy Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu

 W stosunku do wszystkich zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne, z czego 11 zakończyło się już wydaniem decyzji o  zobowiązaniu do powrotu do swojego kraju.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: