Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Narty….przez cały rok!

To ma być wyjątkowa wystawa, która sprawi, że turyści będą tu chętnie wracać. Wisła ogłosiła przetarg na opracowanie scenariusza i aranżacji wystawy poświęconej historii narciarstwa oraz historii polskiego skoczka Adama Małysza, w Beskidzkim Centrum Narciarstwa.

Oferty można składać do 2 września. Firma, która wygra, od momentu podpisania umowy będzie miała 11 miesięcy, aby przygotować koncepcję w pełnym zakresie, w tym m.in. przedstawić opracowanie interaktywnej części wystawy i ekspozycji, projekty aranżacji przestrzeni ekspozycyjnej, oświetlenia ekspozycyjnego, systemów multimedialnych i  infrastruktury towarzyszącej.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły poinformował, że gmina mogła ogłosić przetarg na opracowanie scenariusza i koncepcji wystawy, ponieważ gotowy jest już projekt budowlany muzeum.Jeżeli uda nam się spiąć finansowanie, to chcielibyśmy w styczniu 2023 roku ogłosić przetarg na rozbudowę i adaptację hali w miejskim parku w Wiśle, która będzie siedzibą Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa. – powiedział burmistrz.

 Dodał, że najwcześniejszy termin otwarcia Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa, to koniec przyszłego roku.

Stworzenie Muzeum jest wspólną inicjatywą marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, burmistrza Tomasza Bujoka i Adama Małysza. Główny ciężar finansowania budowy spoczywa na barkach samorządu województwa śląskiego. Miasto przekazuje budynek.

Muzeum powstanie w hali parkowej należącej do miasta. Prezentowane tam będą przede wszystkim medale i puchary wywalczone na skoczniach narciarskich przez Adama Małysza, jego kolekcja nart, ale też trofea innych mistrzów, w tym Piotra Żyły, czy też olimpijczyków: biegaczy, alpejczyków.

Jedną z atrakcji będzie miejsce, w którym zwiedzający będą mogli poczuć się jak skoczkowie narciarscy. Pomyślano, aby każdy kto zechce mógł wykonać wirtualny skok, wcześniej stając na belce startowej, z wsuniętymi na nogi atrapami butów. 

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: