Narciarze pamiętają o 'Rychu'

Miłośnicy narciarstwa mieli kolejną okazję do ścigania się na zawodach, a przy okazji spędzenia miło i aktywnie dnia na świeżym powietrzu.

 26 stycznia Stacja Narciarska Świniorka w Brennej zorganizowała II Memoriał Rycha Grenia. Rozegrane na jednym z najbardziej malowniczych stoków w Beskidach zawody poświęcone były pamięci Ryszarda Grenia, jednego z pierwszych instruktorów narciarstwa w Brennej.

Zarówno zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego, którego był założycielem i pierwszym trenerem, jak i inni kursanci, których "Rycho" uczył jeździć, wspominają swego mistrza jako prawdziwego nauczyciela z powołania. Zgodnie twierdzą, że na treningach i przed startem potrafił nie tylko przekazać im cenne wskazówki techniczne, ale także psychicznie odpowiednio nastawić do uczciwej sportowej rywalizacji.

Poza szkoleniem zawodników Ryszard Greń uczył także wiele osób, które nie miały w planach sportowej kariery. Promował narciarstwo jako sposób aktywnego wypoczynku. Dla tego jego przyjaciele, których sporo pracuje przy Stacji Narciarskiej Świniorka, postanowili uczcić jego pamięć właśnie organizując zawody dla narciarzy amatorów.

Oprócz dwóch przejazdów slalomu giganta zawodnicy mieli okazję pozjeżdżać na oponach, spróbować jazdy na zabytkowych drewnianych nartach – tynionkach, a także po prostu pojeździć na nartach delektując się cudnymi widokami oraz spotkać w gronie znajomych, miłośników narciarstwa, przyjaciół i znajomych ś.p. Rycha Grenia.

Sławomir Standerski, kierownik Stacji Narciarskiej Świoniorka, podczas uroczystego wręczania medali, dyplomów i nagród zwycięzcom zawodów zapowiedział, że Memoriały Rycha organizowane będą co roku w styczniu.

Pobierz wyniki [format xls]

(indi)

Zobacz fotorerportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją