Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Napij się i pooddychaj - w Ustroniu owarto pijalnię wód

Jodu podobno tu więcej niż nad morzem. A woda bardzo smaczna – przekonują turyści. Ustroń – miasto bądź, co bądź uzdrowiskowe – wreszcie doczekało się pijalni wód z prawdziwego zdarzenia.
 
Obiekt usytuowany jest w dzielnicy Zawodzie, tuż za Domem Zdrojowym. Dzięki unijnemu wsparciu udało się wybudować pijalnię, wokół powstały fontanny, z których rozpylana jest solanka. Woda ma właściwości lecznicze i oczyszczające – opowiada o ujęciu burmistrz Ireneusz Szarzec. Oczywiście od wielu lat Ustroń stosuje wodę z podziemnych źródeł. Jednak do tej pory były to tylko lecznicze kąpiele. Bowiem woda stosowana w balneoterapii, z powodu swojego składu chemicznego, nie nadawała się do spożycia. Jednak nowe odwierty, jakie wykonano odkryły nowe źródła czystej wody.
 
 
 
W pijalni po kilkumetrowych, marmurowych płytach do specjalnej fontanny płynie krystalicznie czysta woda. Tutaj z specjalnego kranu można zaczerpnąć jej do woli. Przed budynkiem w sadzawkach tryska z dysz solanka. Wokół kilka ławeczek – można tutaj usiąść i wdychać jod. W powietrzu unosi się charakterystyczny słony zapach.  
 
 
Oddychać można pełną piersią, przy okazji ćwicząc – wokół parku rozlokowano kilka urządzeń do czynnego wypoczynku. Nareszcie cos takiego powstało – mówią ustrońscy kuracjusze.
 
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: