Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Największe wyzwanie w mojej karierze”

Kajetana Kajetanowicza (na zdj.) zabrakło podczas Rajdu Sardynii, który miał miejsce na początku czerwca, ale załoga LOTOS Rally Team przystąpi do rywalizacji w Afryce. Ustronianin ma za sobą już zapoznanie z trasą, bo w czwartek czeka kierowców niespełna 5-kilometrowy odcinek.

Sprawdzian czeka Kajetana Kajetanowicza, dla którego będzie to debiutancki występ w Rajdzie Safari. 43-letni kierowca jeszcze w ubiegłym roku podjął decyzję o starcie w Afryce, przede wszystkim ze względu dla Sobiesława Zasady, któremu nie powiodło się ukończyć rajdu, a do mety zabrakło mu niewiele. Dla ustronianina to również spełnienie wielkiego marzenia.

- Ten rajd to zupełnie inna historia i nie da się go porównać do żadnej innej szutrowej rundy, w której miałem okazję startować, a trochę tego było. Byłem świadomy, że to najtrudniejsza runda mistrzostw świata i moja opinia ciągle się nie zmienia – przyznał Kajetanowicz.

- Już po zapoznaniu z trasą trudno mi jest wyobrazić sobie, jak te trasy będą wyglądały po przejeździe poprzedzających nas załóg. Cieszę się jednak, że tutaj jestem i mogę obiecać, ze damy z siebie wszystko! – dodał ustronianin, który w klasyfikacji generalnej plasuje się na 5. pozycji.

Klasyfikacja generalna Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC 2):

1. Y. Rossel (FRA) 63 pkt.
2. N. Gryazin (ANA) 52
3. A. Mikkelsen (NOR) 51
4. C. Ingram (GBR) 44
5. K. Kajetanowicz 38
6. J. Huttunen 33

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: