Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najpierw piszą z polskiego

Dziś pierwszy dzień matury 2003. Na pierwszy ogień tradycyjnie pójdzie język polski. Według danych bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, w powiatach bielskich grodzkim i ziemskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim do matury przystąpi około 8 tysięcy uczniów szkół dziennych oraz prawie 1700 osób uczących się w szkołach dla dorosłych. W środę tegoroczni maturzyści będą pisać jeden z przedmiotów, który mogli sobie wybrać. W tym roku będą to: matematyka, historia, fizyka z astronomią, chemia, biologia z higieną i ochroną środowiska, geografia oraz języki obce. Prawdopodobnie najstarszym maturzystą w Polsce jest 65-letni Jan Pieczora. Bielszczanin będzie zdawał maturę w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Dziś napisze z polskiego, jutro z geografii.

- Na razie jakoś specjalnie się nie boję. Z przedmiotów humanistycznych jestem mocny, tak samo z geografii, która jest moim konikiem. Nie zastanawiam się na tematami. Powtarzam to, co już zdążyłem się nauczyć, szczególnie z języka polskiego. Uczyłem się w Koperniku. Maturę zdaję w cyklu eksternistycznym. Przez cztery semestry mieliśmy sporo pracy. Przerabialiśmy to, co maturzyści dzienni - powiedział wczoraj Pieczora.

Nie przywiązuje wagi do symboliki maturalnej. Zapytany o czerwoną bielizną, odpowiada: - Nie wiem, czy mężczyźni też powinni ją nosić. Zapowiedziałem natomiast koleżankom, że będą sprawdzał, czy mają na sobie coś czerwonego - dodał bielski maturzysta.
źródło: cieszyn.naszemiasto.pl
dodał: J.P.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: