Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepszy Zdenek Stybar

Cieszyn powitał kolarzy. Przed rokiem w mieście nad Olzą wygrał Słowak Peter Sagan, dzisiaj (12.07.2012) Czech Zdenek Stybar zwyciężył trzeci etap 69. Tour de Pologne UCI World Tour, który zakończył się w Cieszynie.

Największa impreza kolarska w Polsce po raz trzeci z kolei zawitała do Cieszyna. Peleton z najlepszymi kolarzami miał do pokonania niełatwy dystans 201,7 km. Zwycięzcą trzeciego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour został Czech Zdenek Stybar. Jako czwarty przyjechał na metę Polak Michał Kwiatkowski.

III etap tegorocznego wyścigu rozpoczął się w Kędzierzynie Koźlu. Kolarze przejechali przez Racibórz – Wodzisław Śląski –Jastrzębie Zdrój – Zebrzydowice – Dębowiec – Skoczów– Ustroń – Wisłę. W Wiśle peleton dwukrotnie przejeżdżał przez Kubalonkę (trasa górskiej premii od ronda na ulicy 3 Maja: DW 942- Wisła Czarne- Kubalonka–DW941). Następnie kolarze przemierzyli Ustroń – Goleszów i Cieszyn, gdzie czekały na nich 3 premie lotne przez centrum miasta i Czeski Cieszyn. Podobnie jak w minionych latach peleton 69. Tour de Pologne wyjechał poza granice kraju.

Zgodnie z planem kolarze pojawili się w Cieszynie przed godziną 18.30. Wyścig wjechał do miasta od Goleszowa, ul. Wiślańska, ul. Bielska, ul. Kossak-Szatkowskiej (wjazd na 4 rundy okrężne), ul. Hallera, ul. Górna, ul. Wyższa Brama, pl. Wolności, ul. 3 Maja, Most Wolności, ul. Střelniční, ul. Nádražní, ul. Hlavní třída, Most Przyjaźni, ul. Zamkowa, ul. Głęboka, Rynek (META ETAPU), ul. Matejki, pl. Londzina, ul. Korfantego, ul. Bielska, ul. Paderewskiego, ul. Na Wzgórzu i ponownie ul. Kossak-Szatkowskiej - na rundę.

Licznie zgromadzeni kibice, barwne kapelusze i balony, potężne telebimy i widownia, która stanęła na cieszyńskim rynku - to ogromne przedsięwzięcie, które na jeden dzień zamieniło Cieszyn w kolarskie miasteczko. - To naprawdę niezwykle emocje sportowe i wspaniałe wydarzenie dla Cieszyna. Mam nadzieję, że wyścig jeszcze wielokrotnie zawita do miasta – mówi Janusz Koprek, który wraz z żoną kibicował kolarzom.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: