Najlepszy wynik w sezonie

Wiktor Szozda (na zdj.) powiększył swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej FIS Cup. Wiślanin zajął 25. miejsce w niedzielnym konkursie w Einsiedeln.

Komplet Polaków z punktami w niedzielnym konkursie FIS Cup w Einsiedeln, a w dodatku Andrzej Stękała stanął na najniższym stopniu podium. Wiktor Szozda, któremu wczoraj zabrakło zaledwie dwóch punktów do awansu do rundy finałowej, dziś plasował się w czołowej „30” na półmetku zmagań. Po skoku na odległość 103 metry zajmował 26. miejsce.

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego poprawił się w drugiej serii, lądując metr dalej (104 m), dzięki czemu awansował o jedną lokatę i zmagania ukończył na 25. pozycji. Dla 17-latka to najlepszy wynik w bieżącej edycji FIS Cup, ponieważ we wcześniejszych trzech konkursach zainkasował łącznie jeden punkt.