Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsze krepliki zagościły w Wiśle!

Jakie są najlepsze kreple czyli pączki w naszym regionie? W Wiśle odbył się konkurs na najlepsze beskidzkie krepliki. Liczył się smak i wygląd, a jury miało wiele kalorii do oceny...

Konkurs zorganizowało Wiślańskie Centrum Kultury. W Wiśle odbyła się już 12 edycja tego zmagania na smaki beskidzkich kreplików w Tłusty Czwartek. - Po raz kolejny jury wybrało najlepsze krepliki w dwóch kategoriach: domowych i zawodowych. A wszystko to dzięki gościnności Pizzeria Belweder, która w tym roku była gospodarzem konkursu i ufundowała część nagród. Trudnego wyboru musiało dokonać w tym roku Jury, w skład którego weszli: Aneta Legierska, pełnomocniczka Marszałka Województwa Śląskiego ds. subregionu południowego,  Dominika Tyrna, prezeska Lokalnej Grupy Działania "Cieszyńska Kraina", Marcin Filip, dyrektor biura "Region Beskidy" i zarządca marki turystycznej "Beskidy", Edward Wisełka, doświadczony wiślański górol, członek zespołu regionalnego "Wisła Plus", Zenek Zembol który do Jury dołączył dzięki konkursowi, zorganizowanemu przez Wiślańskie Centrum Kultury – informuje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach domowej i zawodowej. Najlepsze Beskidzkie Krepliki w kategorii domowych wykonali: Ewa Szalbot, która zajęła I miejsce, Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynce (miejsce II) i Natalia Brejza, która zajęła trzecie miejsce. Z kolei  specjalne wyróżnienie otrzymała Maria Stebel, która upiekła pięknie zdobione krepliki.

W kategorii kreplików zawodowych najlepsze krepliki wykonali: Cukiernia Janeczka (I miejsce), Słodki Zakątek (miejsce II) i Cukiernia Wiślanka. Specjalne wyróżnienie Jury otrzymała także Cukiernia Olandy ze Strumienia.

W tym roku nagrodę przyznała też publiczność. „Diamentowego kreplika” otrzymała Ewa Szalbot, co tylko potwierdziło wyjątkowość kreplików, przygotowanych przez Panią Ewę. ziękujemy wszystkim za udział w konkursie i za podtrzymywanie „kreplikowej” tradycji – dodaje szefowa WKC.


KOD/mat.pras.

 

fot. Wiślańskie Centrum Kultury.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-17 03:08:03
AntyklerForte+: Za to najwięksi zboczeńcy od dawna bezpiecznie i komfortowo goszczą w obrębie instytucji kościoła katolickiego. Kilka dni temu, w toalecie galerii handlowej w Lublinie, policjanci zatrzymali podglądacza, który nagrywał nagiego mężczyznę. Przez maleńką dziurę. Okazało się, że to ksiądz z Łukowa. Teraz śledczy sprawdzają jego komputer. Prawdopodobnie pokrzywdzonych było więcej. 9 lutego na policję zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jakiś podglądacz nagrywał go przez dziurkę w ścianie toalety w jednej z galerii handlowych w Lublinie. Policjanci pojechali do galerii i zatrzymali 37-letniego podglądacza-kamerzystę. Okazało się, że jest to ksiądz z jednej z parafii w Łukowie. Przyłapany niemal na gorącym uczynku duchowny tłumaczył, że jest niewinny i nie wie, o co chodzi. Policjanci nie dali jednak wiary jego słowom. Tym bardziej, że sygnały o podglądaczu docierały do nich od jesieni ubiegłego roku. Policjanci otrzymali m.in. zgłoszenie, że w ściankach dzielących poszczególne kabiny w tej samej galerii ktoś wywiercił otwory. Podglądacz był sprytny. Blokował drzwi części kabin, tak by potencjalna ofiara musiała skorzystać z toalety, znajdującej się obok tej, w której siedział "kamerzysta". Ksiądz nie trafił do aresztu - Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania utrwalania nagiego wizerunku innej osoby bez zgody. Nie przyznał się do tych zrzutów. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia
2023-02-17 03:08:32
AntyklerForte+: Podobne sygnały docierały również z innych dużych obiektów handlowych. Czy w tej sekcie w ogóle są jacyś normalni? Ksiądz w rodzinie to dzisiaj okrutny obciach. A kiedy podobna historia wydarzyła się w urzędzie skarbowym w Poznaniu, tam sprawce zatrzymano, tego w sutannie wypuszczono wolno?... jakim cudem ten zboczek nie obrażał uczyć religijnych?... gdzie jego biskup?, mentor?, wychowawca?, proboszcz? czyżby wszyscy tacy sami?... no to se stadko bekliwych baranów wyhodowało wspaniałych pastuchów, w sam raz do nich dopasowanych profilem zaangażowania.
2023-02-17 03:19:10
AntyklerForte+: A w niedzielę będzie miał kazanie o pożyciu małżeńskim, dzieciach poczętych, seksualizacji życia, ideologii gender, ideologii lgbt, dziesięciorgu przykazań. Wezmę zapakuje rodzinę w auto i pojadę do tego Łukowa pokazać jej wyświęconego kapłana elit. Uwiecznię gościa zanim zniknie wniebowziety. Mam już w archiwum zdjęcia Dziwisza z Rakoczym jak na Kaplicówce lata temu za celebrytów robili ze swymi alkoholowymi nosami wśród tłumu barnów. Mam i Janka od kremówek fotek parę choć mniej doskonałych. Szykuje wystawę pn. Upadłe Anioły, liczę na życzliwą współprace z muzeum sarkandrowskim i wsparcie od proboszcza od Piotra i Pawła i innych parafii.
2023-02-17 06:49:38
gocha72: Co te komentarze mają wspólnego z kreplikami ? Spać nie możesz? Gratulacje dla zwycięzców :)
2023-02-17 08:50:32
AntyklerForte+: kochanie te komentarze tyle mają wspólnego z kreplikami, co krepliki ze zmartwychwstaniem, a kościół katolicki z nauczaniem Jezusa Nazarejczyka - ale nie irytuj się, rzeka płynie i nic na to nie poradzisz
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: