Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepsza w województwie śląskim!

Biblioteka Miejska w Cieszynie w ogólnopolskim rankingu bibliotek organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki zajęła 10. miejsce i tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie śląskim”.

28 listopada 2018 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, w siedzibie Biblioteki Narodowej, odbyła się ósma Gala Rankingu Bibliotek 2018. Podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki Rankingu Bibliotek 2018. Biblioteka Miejska w Cieszynie zajęła 10. miejsce i tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie śląskim”. -  Ocenie w rankingu podlegały m.in. wielkość księgozbioru biblioteki, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia biblioteki dla czytelników, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, dostęp do nowych mediów, a także takie działania, jak: integracja lokalnej społeczności, promocja czytelnictwa, zaangażowanie bibliotekarzy, którzy podążając z duchem czasu tworzą atrakcyjną dla mieszkańców ofertę usług bibliotecznych, są przewodnikami po cyfrowym świecie oraz wyznaczają kierunki rozwoju swoich placówek. Można zatem powiedzieć, iż wysoka lokata cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej w tegorocznym rankingu bibliotek jest sukcesem władz miasta Cieszyna, które rozumiejąc znaczenie instytucji w środowisku lokalnym łożą środki finansowe na jej utrzymanie, a także mieszkańców miasta, którzy czytają i korzystają z usług biblioteki, no i wreszcie kreatywnego zespołu pracowników instytucji, którzy potrafią wykorzystać ten potencjał oferując usługi adekwatne do potrzeb lokalnej społeczności – podkreślają zwycięzcy.

Dyrektor cieszyńskiej biblioteki, Pani Izabela Kula odbierając wyróżnienie z rąk dyrektora Instytutu Książki i Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej” podziękowała władzom miasta Cieszyna, pracownikom biblioteki oraz jej czytelnikom, mówiąc - Kadra cieszyńskiej biblioteki to niezwykli ludzie, którzy działając w zwyczajnych okolicznościach potrafią robić rzeczy niezwykłe - dzielą się wiedzą i pomysłami, wspierają w trudnych chwilach, nie zapominając przy tym o świętowaniu sukcesów. Jednym z nich niewątpliwie jest zajęcie 10. pozycji w ogólnopolskim Rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: