Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepsza Przestrzeń Publiczna

Rynki, place, skwery i deptaki, parki i tereny rekreacyjne, obiekty kultury, edukacji, zdrowia, sportu, handlu, gastronomii i turystyki - wszystkie te miejsca z województwa śląskiego aspirują do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych.  Wśród nich znajduje się również 5 obiektów z powiatu cieszyńskiego.

Centrum kulturalno-rekreacyjnego w Strumieniu, Sala Widowiskowa w Pruchnej, Góra Zamkowa i podzamcze w Cieszynie , przedszkole publiczne w Ochabach oraz zabytkowa kamienica w Skoczowie  - oto miejsca, które zakwalifikowały się do grona 55 najlepszych realizacji biorących udział w konkursie "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego".  Na swoich faworytów można będzie głosować w sierpniu (od 1 do 31 sierpnia).

Internauci będą mogli oddawać głosy na swoje ulubione inwestycje, przyznając punkty trzem wybranym realizacjom poprzez zagłosowanie na stronie internetowej Województwa Śląskiego. Inwestycja, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma Nagrodę Internautów. Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego przyzna zaś Zarząd Województwa Śląskiego spomiędzy rekomendowanych nominacji przyznanych przez specjalnie wyznaczone Jury .

Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.  Nagrody rzeczowe dla internautów zostaną wręczone przez Marszałka Województwa Śląskiego podczas uroczystości ogłoszenia wyników lub zostaną wysłane drogą pocztową.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka od 2000 roku. Z terenu Śląska Cieszyńskiego nagrodzone zostały w latach ubiegłych:
Park Zdrojowy „ZAWODZIE" Uzdrowisko w Ustroniu (Wyróżnienie)
Śląski Zamek Sztuki Przedsiębiorczości w Cieszynie (Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego)
Zespół Budynków Magazynowo-Biurowych „CANEA" w Cieszynie (Nagroda Internautów)

Wyróżnione gminy, inwestorzy i projektanci otrzymają nagrody: pamiątkowe tablice do umieszczenia w publicznie widocznym miejscu nagrodzonej realizacji, dyplomy oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 45 000 zł brutto.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: