Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepsza Bibliotekarka 2012

Po dwóch miesiącach głosowania i ponad 1,5 tys. oddanych głosów, wiemy już, kto zyskał zaszczytne miano Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2012! Czytelnicy Portalu OX.PL wybrali swoją ulubioną bibliotekarkę.

Od 11 marca br. czytelnicy OX.PL oddawali na stronie bibliotekarz.ox.pl głosy na bibliotekarkę, która ich zdaniem zasłużyła się najbardziej w powiecie. Znamy już wyniki: - Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż konkurs na Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2012  wygrała przeważającą liczbą głosów czytelników, bo aż 542, Agnieszka Żurat z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu - Filia w Pruchnej. Drugie miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Gremlik z liczbą głosów 356, a trzecie  miejsce Teresa Sojka z liczbą głosów 224 - ogłasza organizator Konkursu, Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 28 maja br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Agnieszka Żurat swoją przygodę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu – Filia w Pruchnej rozpoczęła 5 lat temu. W tym czasie pozyskała środki z funduszy unijnych na realizację dwóch dużych projektów: ”Wszystko tu moje... - cykl warsztatów edukacyjno-wychowawczych dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Strumień” oraz „Biblioteka przyszłości – stworzenie sieci bibliotek multimedialnych z dostępem do Internetu dla wszystkich grup społecznych”. W ramach drugiego projektu pt.: „Biblioteki przyszłości ...” zakupiła ze środków unijnych sprzęt komputerowy, meble i audiobooki. Projekt umożliwił czytelnikom dostęp do internetu i zapoczątkował tworzenie nowego działu zbiorów - książki mówionej. Ponadto organizuje w bibliotece: lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, głośne czytanie, zajęcia plastyczne, gry i zabawy, teatrzyki dla dzieci i młodzieży. W opinii czytelników jest osobą bardzo miłą i uprzejmą. Potrafi zachęcić do czytania, dobierając zawsze ciekawą książkę. Uważa, że biblioteka to miejsce dla wszystkich. Uwielbia dobrą książkę i film, turystykę i fitness, a jej ulubioną autorką jest Beata Pawlikowska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i... zapraszamy do bibliotek.
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: