Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najlepsi w badmintonie - IX Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora ZST

W sobotę (20.01) na terenie sali gimnastycznej ZST im. Gwidona Langera odbył się IX Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora ZST. Turniej miał odbyć się w kategorii kobiet oraz mężczyzn, ale ze względu na fakt, że żadna z pań nie zdecydowała się na uczestnictwo o nagrody rywalizowali tylko mężczyźni.

Fakt stosunkowo niskiej frekwencji kobiet w zawodach był spowodowany faktem, że w tym samym czasie w okolicy odbyły się jeszcze dwa inne turnieje badmintona (jeden w Czechach, drugi zaś był turniejem dwudniowym z przewidzianymi dodatkowymi atrakcjami i odbywał się w Pszczynie). W rozgrywkach w Cieszynie wzięła jednak udział spora grupa mężczyzn, którzy w dwóch grupach rywalizowali o nagrody.

- W Turnieju wzięli udział zawodnicy z powiatu cieszyńskiego oraz z Czech a dokładnie z Trzyńca. Zostali podzieleni na dwie grupy w których każdy miał okazję zagrać z każdym i w ten sposób zostali wyłonieni zwycięzcy – tłumaczył Tadeusz Chodykin, organizator turnieju – jest to już nasz IX turniej, w przyszłym roku nadejdzie czas na wydarzenie jubileuszowe. Wtedy też postaramy się wybrać termin w taki sposób, aby nie kolidował z żadnymi innymi turniejami.

Po wielogodzinnej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dawid Śmieja, drugie miejsce zajął Tomasz Kuźma, trzecie zaś przypadło Pawłowi Czapki. Na zakończenie turnieju Bożena Cholewa, dyrektor ZST im. Płk. Gwidona Langera w Cieszynie wręczyła najlepszym zawodnikom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: