Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najbezpieczniejsze gospodarstwo jest w…

BHP nie jest im na pewno obce – najbezpieczniejsze gospodarstwo województwa śląskiego w tym roku to gospodarstwo ze Śląska Cieszyńskiego należące do Ilony i Bernarda Stroków z Świętoszówki (Gm. Jasienica).

Konkurs „Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” od 19 lat organizuje Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa pracy i zmniejszenie ilości wypadków wśród rolników.

29 września w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się gala finałowa XIX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, podczas której poznaliśmy zwycięzców tegorocznego konkursu.

Podczas uroczystości szesnastu laureatów wojewódzkich konkursu otrzymało z rąk organizatorów i fundatorów nagrody. Główna z nich –  ciągnik rolniczy –  ufundowana przez Prezesa KRUS, przypadła w udziale Państwu Grażynie i Pawłowi Leńskim z województwa wielkopolskiego – właścicielom najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2022 r. Zwycięzcy zajmują się hodowlą kaczek, na 70 ha gruntów uprawiają kukurydzę, pszenżyto, pszenicę i użytki zielone.

Laureaci ze Śląska Cieszyńskiego Państwo Ilona i Bernard Strokowie gospodarują na 21 ha gruntów, uprawiają głównie pszenicę, owies, rzepak i kukurydzę. Gazdowie z Jasienicy otrzymali 2 nagrody:

  • Wyróżnienia Prezesa KRUS za udział w finale konkursu i stosowanie w praktyce zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.
  • Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wysokie standardy funkcjonalne i estetyczne gospodarstwa.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: