Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagrodzono najpiękniejsze ogrody

Letnia susza była dla nich poważnym wyzwaniem, ale poradzili z nią sobie znakomicie. W Hażlachu odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu 'Piękne ogrody wizytówką gminy Hażlach 2015'. W tym roku wzięło w nim udział 20 osób. Komisja konkursowa przyglądała się efektom ich prac o każdej porze roku.

Ogródek to całe moje życie – tak o swojej pasji mówi Mirosław Tokarski z Zamarsk, jeden z czterech mężczyzn biorących udział w konkursie. W swoim 10-arowym ogródku odnalazł sens życia po ciężkiej kontuzji kręgosłupa. Dziś brakuje mu już miejsca na sadzenie nowych roślin. - W ogródku jest praca przez cały rok, a jesienią to chyba jest jej najwięcej. Liście trzeba grabić codziennie, pochować narzędzia, przycinać drzewa i krzewy,a niektóre rośliny jednoroczne trzeba wyciąć – wymienia Tokarski.

Inicjatorką gminnego konkursu jest Zofia Feluś, która w tym roku pełniła funkcję sekretarza komisji konkursowej. Do tej pory zobaczyła niemal 350 ogródków. - W tym roku zaskoczyło mnie, że miłośnicy ogrodów tak dobrze poradzili sobie z suszą. Początkowo chcieliśmy odwołać wrześniowy przegląd ogrodów. Jednak to, co zobaczyliśmy, przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania – mówiła Zofia Feluś podczas konkursu.

Poradniki ogrodnika, sadzonki drzew i okolicznościowe dyplomy wręczyli podczas uroczystości Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Kasztura.

Finaliści konkursu: 

Brzezówka – Urszula Orszulik
Hażlach – Urszula Pilich
Kończyce Wielkie – Małgorzata Juroszek
Pogwizdów – Piotr Adamus
Rudnik – Władysława Machej
Zamarski – Mirosław Tokarski

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: