Nagrody dla sportowców

W ubiegłą środę 4 marca w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie odbyło się uroczyste posiedzenie miejscowej Rady Sportu, podczas którego przyznano miejskie nagrody sportowe. Podczas spotkania nie zabrakło prezentacji najlepszych sportowców i klubów sportowych działających w Gminie Skoczów. Po raz pierwszy przyznanie nagród miało tak uroczysty charakter. Przybliżono sylwetki wszystkich nagrodzonych sportowców. Każdy otrzymał też nagrodę z rąk zastępcy burmistrza Piotra Ruckiego. A oto osiągnięcia laureatów:

Joanna Stebel

W roku 2008, Joasia Stebel zajęła I miejsce w kategorii kucy na koniu Drops podczas Mistrzostw Okręgu Śląskiego rozgrywanych w Rybniku. W kwietniu ub. r. w Zbrosławicach Joasia wywalczyła I miejsce i złoty medal Pucharu Polski Południowej.
Joasia jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 w Kiczycach oraz członkiem Jeździeckiego Klubu Sportowego CZANKI w Międzyrzeczu Dolnym.
Otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł

Martyna Cyganek
Martyna zajęła II miejsce w skoku o tyczce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, I miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w lekkiej Atletyce oraz I miejsce w skoku o tyczce podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce.
Martyna uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie oraz jest członkiem sekcji lekkiej atletyki MKS Ustroń.
Martyna otrzymała nagrodę w wysokości 700 zł

Partyk Nowak
Patryk jest pływakiem i zdobywcą wielu nagród, wśród których wymienić należy m.in.: I miejsce w stylu motylkowym w konkurencji na dystansie 50 m, II miejsce w stylu klasycznym na 100 m oraz II miejsce w stylu zmiennym na 100 m zdobyte w marcu ub. r. podczas Mistrzostw Śląska w kategorii do lat 13. Patryk zajął także III miejsce w stylu klasycznym na 50 m podczas majowych Mistrzostw Śląska w Oświęcimiu, uzyskał także I miejsce na 100 m w stylu klasycznym oraz II miejsce na 50 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Śląska, które tym razem odbyły się w listopadzie ub.r w Radlinie.
Patryk trenuje w MOSiR Mysłowice oraz tamtejszym Zespole Szkół Sportowych.
Na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół nr 3 w Skoczowie.
Otrzymał nagrodę w wysokości 600 zł

Mirosław Madzia

Pan Mirosław jest laureatem Mistrzostw Polski w Szczecinie, zdobył złoty medal w pchnięciu kulą oraz srebrny w rzucie dyskiem. Startował także w Mistrzostwach Niemiec w Halle, zdobywając złoty i srebrny medal w rzucie dyskiem.
Pan Mirosław jest mieszkańcem Skoczowa, a jako zawodnik reprezentuje Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji START Wisła
Pan Mirosław otrzymał nagrodę w wysokości 700 zł

Paulina Żylińska
Paulina choć mieszka w Jastrzębiu Zdroju, reprezentuje Ludowy Klub Jeździecki w Ochabach. Jest złotą medalistką Mistrzostw Śląska 2008 w kategorii juniorów młodszych oraz zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Południowej 2008 w tej samej kategorii.
Paulina otrzymała nagrodę w wysokości 400 zł

Aleksandra Ryt
Ola jest mieszkanką Wisły Małej, ale podobnie jak koleżanka, reprezentuje Ludowy Klub Jeździecki w Ochabach. Ola zdobyła srebrny medal Finału Halowego Pucharu Polski 2008, a także dwa złote medale podczas Mistrzostw Śląska 2008 w kategorii seniorów oraz Mistrzostw Polski Południowej 2008 w kategorii juniorów.
Ola otrzymuje nagrodę w wysokości 500 zł

Adrian Kreiss
Adrian jest skibobistą, zdobył 4 złote medale na Mistrzostwach Świata w kategorii juniorów w Destnej w Czechach oraz 3 złote medale podczas Mistrzostw Polski w kategorii juniorów.
Adrian jest skoczowianinem oraz członkiem Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego, otrzymał nagrodę w wysokości 600 zł

Łukasz Czech
Łukasz mieszka w Skoczowie i także jest skibobistą. Zdobył 3 złote medale na Mistrzostwach Polski: w super gigancie, slalomie gigancie i slalomie.
Łukasz jest członkiem Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego, otrzymał nagrodę w kwocie 400 zł

Monika Malik
Monika jest skoczowianką i również jeździ na skibobach. Monika zdobyła złoty medal w slalomie gigancie podczas Mistrzostw Świata w Destnej w Czechach oraz 2 brązowe medale w slalomie i gigancie, a także srebrny w kombinacji w kategorii juniorek. Zajęła także 6 miejsce w slalomie w kategorii seniorek w finale Pucharu Świata w Aichen w Austrii. Jest też zdobywczynią 3 złotych medali podczas Mistrzostw Polski.
Monika otrzymała nagrodę w wysokości 800 zł

Kobieca drużyna piłki nożnej
Kobieca drużyna piłki nożnej jest sekcją powstałego niedawno Kobiecego Klubu Sportowego WISŁA Skoczów. Zespół tworzą przede wszystkim uczennice gimnazjów i liceum w wieku do 18 lat.
Drużyna zdobyła pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Zespół otrzymał nagrodę drużynowa w kwocie 1600 zł

Trener Zdzisław Kołodziejczyk
Pan Zdzisław jest nauczycielem wychowania fizycznego, a przede wszystkim trenerem lekkiej atletyki w LKS Pogórze. Może pochwalić się sporymi osiągnięciami w wieloletniej pracy trenerskiej. Na jednym ze spotkań w ARTadresie powiedział: „Ten sport to nie tylko trening i zawody. To również wspaniała karta działalności organizatorskiej, przeprowadzanie co roku wielu imprez sportowych, czy wreszcie także działalność kulturalna. Wieloletnią wspinaczkę w celu uzyskania akceptacji tego sportu w środowisku myślę, że można uznać za udaną. O wartości sekcji stanowią wyniki. A te są widoczne. Dzięki tej sekcji duża grupa dzieci i młodzieży naszej gminy znalazła swoje miejsce w życiu, mogąc realizować i spełniać swoje plany właśnie poprzez zdrową, sportową rywalizację” .
Podopiecznymi trenera są m. in.: Marek i Tomasz Kawik, Maciej Cieślar, Maciej Sorkowicz, Sylwia Adamik, Barbara Wojtyła, Marcin Pagieła, Krzysztof Lesniak, Kinga Bulandra i Przemysław Strzadała. W roku 2008 zawodnicy ci zdobyli znaczące osiągnięcia, które zostaną zaprezentowane indywidualnie.
Trener otrzymał nagrodę w kwocie 1600 zł

Trener Artur Szczotka
Pan Artur również jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem lekkiej atletyki w LKS Pogórze. Systematyczna praca z dziećmi i młodzieżą przynosi z roku na rok coraz wyższe osiągnięcia sportowe.
Podopiecznymi trenera są m. in.: Natalia Święczyk, Bożena Jędrysik, Marcin Szafarczyk, Kamil Kałuża i Mateusz Hanus. Osiągnięcia w 2008 r. niektórych z nich również zostaną zaprezentowane indywidualnie.
Trener otrzymał nagrodę w kwocie 600 zł

Marek Kawik
Marek jest mieszkańcem Brennej, ale reprezentuje LKS Pogórze. Jest Mistrzem Polski w Biegach Górskich (styl anglosaski), które odbyły się w kwietniu ub. r na Górze Św. Anny. Zdobył też II miejsce na 3 km w Mistrzostwach Śląska w biegach Przełajowych oraz II miejsce na 1500 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce. Ponadto w sztafecie 4x400 m uzyskał 1 miejsce.
Marek otrzymał nagrodę w wysokości 800 zł

Maciej Cieślar
Maciej mieszka w Cieszynie, ale trenuje w LKS Pogórze. W ub. r zdobył m.in.: II miejsce na 5 km w Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych, III miejsce na 3 km w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych, a także I miejsce w sztafecie 4x400 m.
Maciej otrzymał nagrodę w kwocie 600 zł

Tomasz Kawik
Tomasz jest bratem Marka Kawika, razem trenują w LKS Pogórze. W ubiegłym roku zdobył m.in.: II miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich (styl anglosaski), I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych, II miejsce na 5 km w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych, III miejsce na 2000 m w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych lekkiej atletyce oraz III miejsce na 3000 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce.
Tomasz otrzymał nagrodę w wysokości 600 zł

Natalia Święczyk
Natalia jest mieszkanką Ochab oraz członkiem sekcji lekkiej atletyki w LKS Pogórze. Zajęła II miejsce w pchnięciu kulą o wadze 3 kg w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce i III miejsce w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Śląska Młodzików.
Natalia otrzymała nagrodę w kwocie 400 zł

Bożena Jędrysik
Bożena także jest ochabianką, która reprezentuje sekcję lekkoatletyczną LKS Pogórze. Zajęła III miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików w Wielobojach.
Bożena otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł

Przemysław Strządała
Przemek mieszka w Pierśćcu, ale również jest członkiem sekcji lekkoatletycznej LKS Pogórze. Zawodnik zajął III miejsce w biegu na 600 m w Mistrzostwach Śląska Dzieci Starszych w lekkiej Atletyce.
Przemek otrzymał nagrodę w kwocie 200 zł

Kinga Bulandra
Kinga mieszka w Harbutowicach i podobnie, jak jej poprzednicy jest członkiem LKS Pogórze. Zawodniczka zdobyła III miejsce w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci Starszych w lekkiej Atletyce.
Kinga otrzymuje nagrodę w wysokości 200 zł

Marcin Szafarczyk
Marcin na co dzień mieszka w Ochabach i także reprezentuje sekcję LKS Pogórze. Nagrodę w kwocie 300 zł otrzymuje za zdobycie I miejsca w sztafecie 4x400 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Maciej Sorkowicz
Na co dzień Maciej mieszka w Brennej i podobnie jak poprzednicy reprezentuje sekcję lekkiej atletyki LKS Pogórze. Nagrodę w kwocie 300 zł otrzymuje za zdobycie I miejsca w sztafecie 4x400 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce.
Przypomnijmy, ze w sztafecie brali udział 4 nagrodzeni dziś zawodnicy: Marek Kawik, Maciej Cieslar, Marcin Szafarczyk i Maciej Sorkowicz.