Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagroda Europejska dla WIsły

26 czerwca w Pałacu Europy w Strasbourgu burmistrz Wisły Jan Poloczek odebrał Dyplom Europejski, przyznany naszemu miastu za starania w propagowaniu idei jedności europejskiej. Wizyta była także okazją do spotkania się z partnerami z niemieckiego Rheinhausen.

Wiślańskiej delegacji podczas wręczenia Dyplomu Europejskiego towarzyszył senator Marek Borowski oraz burmistrz Rheinhausen dr Jürgen Louis. Wraz z burmistrzem Poloczkiem do Strasbourga udali się: Barbara Koczwara - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wisła, Damian Cieślar - skarbnik, Jan Cieślar - sekretarz miasta oraz Tadeusz Chmiel, kierownik Referatu Organizacyjnego UM Wisła.


To bardzo miłe, że nasze działania zostały dostrzeżone.
– komentuje Portalowi OX.pl Jan Poloczek włodarz Wisły. Promocja europejskości, współpraca z naszymi partnerami z zagranicy, staramy się o pieniądze w projektach przygranicznych. To dopiero pierwszy etap tej nagrody, liczymy, że będą następne.posłuchaj

 


Choć sama nagroda nie wiąże się z żadnymi środkami finansowymi dla miasta, to jak zaznacza burmistrz, należy ją traktować jako promocję dla gminy. Nagroda Europy ustanowiona została na mocy decyzji Zgromadzenia Parlamentarnego z 24 września 1953 r. Nagroda jest czterostopniowa, składa się Dyplomu Europejskiego, kolejny etap to Flaga Honorowa, następnie Odznaka Honorowa oraz ostatni krok Nagroda Europy. Każdego roku otrzymuje ją jedno lub dwa miasta (gminy) posiadające już Flagę i Odznakę Honorową.


Miasto Wisła otrzymało Dyplom Europejski, który stanowi pierwszy krok w wyłanianiu laureatów Nagrody Europy, ustanowionej w 1955 roku przez Komitet Ministrów Rady Europy. Warto podkreślić, że na około 200 złożonych wniosków, Wisła znalazła się w gronie 15 wyróżnionych w tym roku Dyplomem Europejskim.

Red.

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: