Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagroda dla parafii św. Jerzego w Puńcowie

Czerwcowa sesja Rady Gminy Goleszów rozpoczęła się od podziękowań. Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady wręczyli nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W ten sposób została doceniona parafia św. Jerzego w Puńcowie. Nagrodę odebrał ks. Dariusz Kowala.

Miłym akcentem rozpoczęła się wczorajsza (27.06) sesja Rady Gminy Goleszów. W drodze uchwały rada podjęła decyzję aby w tym roku nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznać parafii św. Jerzego w Puńcowie. List gratulacyjny odebrał ks. Dariusz Kowala. Przyznanie nagrody ma związek z obchodzonym w tym roku jubileuszem 500-lecia parafii.

Główne obchody będą miały miejsce 23 września br. Przygotowania do tego jubileuszu trwają już od dłuższego czasu. Organizowane są cykliczne wykłady, spotkania, koncerty. Treści religijne, muzyka, to część naszej kultury. Myślę, że dobrą rzeczą jest, aby takie inicjatywy wspierać, doceniać, a przede wszystkim dostrzegać. Za wkład i trud organizacyjny serdecznie dziękuję - mówił wręczając list gratulacyjny Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar.

Jestem wdzięczny za przyznanie nam tej nagrody. Obchodzimy w tym roku 500-lecie parafii. Dlatego też postanowiliśmy w takim szerszym kręgu czasowym rozpocząć obchody. Chcieliśmy to zrobić poprzez organizację koncertów. Do tej pory w naszej parafii odbyło się 9 takich spotkań. 10 koncert będzie miał miejsce podczas głównych obchodów - 23 września br. - kiedy to będziemy cieszyć się i dziękować Bogu za dar, tak pięknej, 500-letniej świątyni w naszej wspólnocie parafialnej i w całej naszej gminie. Uważam, że świątynia jest perełką architektoniczną w całej gminie - przyznał ks. Dariusz Kowala - po czym dodał. Dziękuję i zapraszam do udziału w tym głównym jubileuszu.

W ostatnim czasie wykonano również szereg prac remontowo-konserwacyjnych. Myślę, że to centrum Puńcowa, gdzie stoi nasz kościół, jest coraz piękniejsze. Także dzięki decyzjom, które zapadły tutaj na posiedzeniach rady gminy. Serdecznie dziękuję również w imieniu parafian - zwracał uwagę ks. proboszcz Kowala.

 

MSZ

 

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-29 06:53:36
krzysztof.mm: Jaki piękny obrazek - Pan, Wójt i Pleban w zgodnej komitywie, ręka rękę myje... Rej Mikołaj byłby zachwycony
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: