Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagroda dla burmistrza Cieszyna

Kapituła Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie na wniosek środowisk sportowych, przyznała Ryszardowi Macurze Burmistrzowi Cieszyna - Ogólnopolskie Wyróżnienie za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play.

- Mamy wielką nadzieję, że przyznanie tego wielce zaszczytnego i prestiżowego ogólnopolskiego wyróżnienia będzie przypominać wszystkim ludziom o patriotycznym obowiązku nieustannej troski o rozwój fizyczny i duchowy młodego pokolenia, jaką winniśmy wszyscy naszej Ojczyźnie, a którego Pan Burmistrz jest żywym przykładem i wzorem do naśladowania – czytamy w informacji nadesłanej przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbędzie się 9 czerwca 2018 r. o godz. 9.30 na Jasnej Górze w auli im. Ojca Augustyna Kordeckiego, podczas spotkania ludzi sportu z okazji 28. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wydarzenie będzie także okazją do zwiedzenia zabytków Jasnej Góry oraz wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu dla młodych sportowców. Ceremonii przewodniczył będzie Poseł na Sejm RP, Szymon Giżyński w towarzystwie wybitnych sportowców – Mistrzów Olimpijskich, Świata i Europy, a także w towarzystwie tysiąca młodych sportowców.

(red/mat.pras.)


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-26 14:35:14
Migacz: Mieszanie sportu z wiarą to gorsze niż mieszanie go z polityką. Jak to wyrazy wdzięczności za środki gminy przekazane klubom zarejestrowanym na Placu Dominikańskim 2 i inne międzyparafialne turnieje - to pewno jest grzechem.
2018-03-26 16:09:58
krzysztof.mm: bezczelne grabieże publicznego majątku, także to pod religijnymi sztandarami - DOJNA ZMIANA idzie po bandzie, kompletnie pozbawiona już wstydu i instynktu samozachowawczego
2018-03-26 19:03:07
krokusik: Mt 22, 21: Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.<br />
2018-03-26 22:14:49
bronek91: Gratuluję wyróżnienia.
2018-03-26 22:15:40
bronek91: krzysztof.mm nie trzeba się nawet przejmować, to POPiSowy feminazistowski troll, zbanowany przez wyborców, który po dzień dzisiejszy nie potrafi się odnaleźć w wyzwaniach współczesnego świata. Tworzy aberracyjne środowisko wzajemnej adoracji, na które należy się patrzeć przez pryzmat politowania i troski, aby jeszcze nie zrobili sobie krzywdy.... <br />
2018-03-27 13:36:25
lecho: Śmiechu warte !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: