Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nad Olzą czytają

Krótko: Trwa VI Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą. W jego ramach w obu Cieszynach organizowanych jest szereg imprez i spotkań z książką w roli głównej.

 Najmłodsi czytelnicy biorą udział w licznych warsztatach, a także w spotkaniach z autorami i ilustratorami książek dla dzieci. Wczoraj w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie dzieci spotkały się z Ewą Dembiniok (na zdjęciach), oraz z Renatą Putzlaher. Wzięły także udział w warsztatach literacko-plastycznych w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej. 

 W nieco innej formie przygotowano atrakcje Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Miejskiej w Czeskim Cieszynie. - My to mamy trochę na odwrót, bo to wy poczytacie dziś nam, dorosłym – zwróciła się do pierwszoklasistów z Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie, którzy wtorek, 4 czerwca rozpoczęli wizytą w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej przy ul. Hawliczka w Czeskim Cieszynie Ewa Sikora.

Przez trzy dni kolejne klasy pierwszoklasistów przychodziły do bibliotek na Ostrawskiej, Havlíčka i w Sibicy i czytali urywki z książek, które dostali na początku roku szkolnego od Urzędu Miasta – dzieci z polskich szkół polskojęzyczne, z czeskich – czeskojęzyczne.

Zobacz fotoreportaż z Czeskiego Cieszyna>>>

Przed nami ostatni dzień festiwalu, zapraszamy do udziału. Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy

6 czerwca 2013 r.
9.00 - 12.00 - "Przygoda z książką w plenerze" – warsztaty literacko-plastyczne z Arturem Lipińskim, graniczny Most Przyjaźni,
9.00 - 12.00 - "Przygoda z książką w plenerze" – warsztaty literackie z Urszulą Kozłowską, Wzgórze Zamkowe,
9.00 - 12.00 - "Przygoda z książką w plenerze" – warsztaty literacko-plastyczne z Mariolą i Grzegorzem Ptak, Park Pokoju.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: