Nacomi zgodnie z planem

Mimo że koszykarze Nacomi Cieszyn grają w kratkę w tym sezonie, to do niedzielnego starcia przeciwko KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice przystępowali w roli zdecydowanego faworyta. Z niej się wywiązali, odnosząc pewne zwycięstwo – 82:68.

Grają w kratkę, ale u siebie są niepokonani. Podopieczni Szymona Kałuży oraz Jacka Bortliczka rozegrali drugie spotkanie we własnej hali i po raz drugi radowali się z wygranej, tym razem pokonując KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice. Goście dotąd nie wygrali jeszcze ani jednego meczu i zamykają ligową stawkę.

Koszykarze Nacomi świetnie rozpoczęli wczorajsze spotkanie, bo już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 16 punktów – 31:15. Goście zdołali odrobić trzy oczka do przerwy, ale po niej znowu skuteczniejsi okazali się cieszynianie, którzy utrzymali wysoką przewagę do końca – 82:68.

III Liga (Śląsk), 7. kolejka, 29.11.2020:
Nacomi Cieszyn - KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice 82:68 (31:15, 18:21, 23:12, 10:20)
Za Nacomi grali: Michał Bożomański (20 pkt.), Maciej Surzycki (16), Bartłomiej Szady (11), Miłosz Żebrowski (8), Jakub Pietrzak (7), Kacper Borus (6), Dominik Malak (5), Łukasz Łośko (5), Hamdi Ben Mohamed (2), Borys Macura (2), Robert Szwed (0)

Przed koszykarzami Nacomi nieco dłuższa przerwa od rywalizacji, gdyż kolejne ligowe spotkanie czeka ich dopiero 13 grudnia. Do Cieszyna przyjadą zawodnicy MOSM Bytom.