Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nabożeństwo z piłkami do siatkówki

Piłki zbierano przez dwa miesiące. W niedzielę (12.09) przyszedł czas na finał nietypowej akcji. Podczas nabożeństwa w Parafii Ewangelickiej na Salmopolu rozdano ponad sto piłek do siatkówki. Wydarzenie związane jest z Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej mężczyzn

W Szczyrku w Parafii Ewangelickiej przy pięknej pogodzie niecodzienne uroczyste ekumeniczne nabożeństwo poprowadzili dwaj księża - ks Robert Augustyn z Bielska Białej i Ks Jan Byrt ze Szczyrku. Jak mówią o sobie - obaj kochający Boga - sport i sporty drużynowe siatkówkę.

Jak informuje ks. Byrt - Kościół Ewangelicki znowu okazał się za mały i „pękał w szwach” było cudowne Słowo Boże, były pieśni i modlitwy i naturalnie na koniec były piłki do siatkówki dla dzieci i młodych ludzi. Piłki zbieraliśmy przez dwa miesiące od wielu osób prywatnych i polityków z regionu Śląska. Piłki otrzymaliśmy tez od wojewody śląskiego . Piłki przesłał nam też Prezydent RP. Każdy do którego się zwróciłem i co było dla mnie przemiłym zaskoczeniem chętnie przesłał piłki na to nabożeństwo. Otrzymaliśmy je również z BKS Bielsko Biała i od mojego ucznia ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku Piotra Żyły

W nabożeństwie uczestniczyła około seta dzieci – Wszystkie otrzymały piłkę i teraz mają wielkie zadanie, muszą zaprosić swoich kolegów i koleżanki do wspólnej gry . Te sporty drużynowe one troszkę przypominają Parafię. każdy w drużynie jest potrzebny i każdy ma swoje zdolności , które wnosi do drużyny, tak samo w parafii każdy jest potrzebny i każdy wnosi swój talent i służy w parafii – dodaje duchowny.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-12 20:10:55
inigo: Po raz kolejny uwaga do Redakcji: ksiądz to ksiądz a pastor to pastor.
2021-09-14 16:35:24
MikiM: @inigo Nie wiem czy wiesz, ale my ewangelicy na pastora mówimy ksiądz :D Pastor mówią głównie czepliwi katolicy :D Nawet wikipedia o tym pisze, a znaczna część ewangelickich księży czy jak wolisz pastorów, podchodzi do tematu ambiwalentnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: