Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na zwycięzcę czeka nagroda

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza do udziału w dziesiątej edycji Konkursu Jednego Wiersza pod hasłem  "Był. Jest. Będzie. 12 wieków Cieszyna". Na zwycięzcę czeka nagroda o wartości 500 zł.

Konkurs zorganizowany w ramach imprezy “Skarby z cieszyńskiej trówły" potrwa do 6 września. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od lat 15 (a nie jak podawaliśmy wcześniej do 15), które nadeślą utwór na adres: Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn, z dopiskiem na kopercie "Konkurs poetycki". Utwory mogą być napisane w języku polskim lub czeskim.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego utworu w 4 egzemplarzach, dotąd niepublikowanego i nienagradzanego, na temat "Był. Jest. Będzie. 12 wieków Cieszyna”. Utwór nie może przekraczać jednej strony A4 maszynopisu.

Nagrody z pewnością zachęcają do udziału w konkursie. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 500 zł. Zajęcie drugiego miejsca gwarantuje nagrodę o wysokości 300 zł, trzecie miejsce to wygrana rzędu 200 złotych. Jest więc o co walczyć. Wyróżnione osoby otrzymają nagrody książkowe. Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora.

Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów 1200-lecia legendarnego założenia Cieszyna. Ogłoszenie wyników i uroczystość rozdania nagród odbędzie się dnia 18 września o godz. 15.00 w Cafe Muzeum w Cieszynie (ul. Regera 6).


 

źródło: BM
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: