Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na wakacje... Może do lasu?

Rozbić się w środku lasu? Spędzić noc w naturalnym środowisku? To dopiero atrakcja! Może zamiast walki o centymetr plaży lepiej ten czas spędzić... w środku lasu? Nadleśnictwa wyznaczyły tereny, gdzie można nocować. Teraz tylko spakuj ekwipunek i.... w drogę.

Wakacje już za półmetkiem, niektórzy jeszcze nie udali się nigdzie i cały czas zastanawiają się nad pomysłem na urlop. Może warto go spędzić w lesie?  To naprawdę możliwe.

Można zabrać hamak, płachtę biwakową albo namiot i rozbić się w lesie.  W nadleśnictwach na terenie całej Polski wyznaczono obszary „Zanocuj w lesie”, tam można bez obaw z poszanowaniem regulaminu biwakować, nie naruszając tym samym prawa leśnego.

- Zanim udamy się na wyprawę należy zapoznać się  z regulaminem korzystania z obszaru. Jeśli nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu trzeba wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej nadleśnictwa oraz przesłanie go na adres: wisla@katowice.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi. Pamiętajmy, że etyczny bushcraft to przede wszystkim idea leave no trace, czyli pozostawienia po sobie miejsca, gdzie odbył się nocleg w stanie, jakim się go zastało – informuje st. spec. służby leśnej Magdalena Mijal, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Wisła.

Okazuje się, że na terenie „Zanocuj w lesie”, można nawet gotować. - Od lipca nastąpiła zmiana regulaminu ogólnopolskiego dotyczącego programu „Zanocuj w lesie” i w związku z tym dostosowaliśmy też nasz regulamin – dzięki temu turyści mogą już korzystać z kuchenek gazowych, z zachowaniem zasad określonych regulaminem, na całym obszarze w Nadleśnictwa Wisła – dodaje Magdalena Mijal.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-08 13:35:24
stofflet: Postaraj się posadzić przynajmniej jedno drzewo w miejsce każdego ściętego, z którego skorzystałeś!
2022-08-08 15:03:35
Boska Adela: idź chłopie i sadź te drzewa zamiast tu pierdoły na okrągło popychać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: