Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na ulicy Długiej w Hażlachu bezpieczniej

Zgodnie z informacją, którą przekazał Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, już wkrótce na ulicy Długiej w Hażlachu ma pojawić się specjalna tablica – znak zmiennej treści. Jego zakup zostanie sfinansowany dzięki funduszowi sołeckiemu i ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w rejonie haźlaskiej szkoły.

- Dzisiaj  (05.07.2019) na sali sesyjnej firma Lifor zaprezentowała możliwości znaku o zmiennej treści, który wkrótce pojawi się na ul. Długiej w Hażlachu. Oprócz pomiaru prędkości (i temperowania zapędów rajdowych co poniektórych) będziemy badać natężenie ruchu w ciągu dnia... Jednym słowem ma być BEZPIECZNIEJ koło szkoły – poinformował Grzegorz Sikorski w mediach społecznościowych.

Znaki zmiennej treści stają się coraz bardziej popularne i stają się powoli podstawowym narzędziem w dynamicznym zarządzeniu ruchem na drogach szybkiego ruchu. Coraz częściej władze decydują się również na wprowadzenie tego typu znaków w centrum miejscowości, czy też w miejscu, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych, bądź gdzie często przez drogę przechodzą dzieci.

Wprowadzenie tego typu rozwiązania ma być dodatkowym bodźcem dla kierowców, którzy poruszają się ulicą Długą w Hażlachu. Dzięki zastosowaniu dodatkowego pomiaru prędkości (szybkość będzie wyświetlana na znaku), kierowca, który się „zagapił” i „zapomniał zerknąć na prędkościomierz” będzie miał szansę szybko skorygować swój błąd i być może nawet uniknąć tragicznego finału zbyt szybkiej jazdy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-06 22:05:26
Władek na skuterze: Szanowny redaktorzyno ---celowo z malej litery -skoro piszesz misiaczku dla ox to naucz sie pisac ze nie ma takiej W REJONIE HAŹLASKIEJ SZKOŁY TYLKO HAŻLASKIEJ SZKOŁY Ż Ż Ż Ż Ż Ż Z KROPKĄ SLONECZKO Z OX sie pisze
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: