Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na szlak z przewodnikiem

Cały czas, od początku wakacji, przewodnicy górscy wiślańskiego PTTK zapraszają do wzięcia udziału w akcji ''Przewodnik Czeka''. Bezpłatnie i pod fachową opieką można przemierzać beskidzkie szlaki.
W każdy weekend przewodnicy czekają na chętnych do udziału w górskich wyprawach. Akcja jest sprawdzona już od kilku lat. W wakacyjne soboty i niedziele przewodnicy czekają przy schodach Domu Zdrojowego w Wiśle. Trasy są bardzo zróżnicowane. Bo są łatwe - po centrum Wisły lub najbliższej okolicy, ale nie brakuje też całodziennych wypraw w góry.
 
Są krótsze i dłuższe. Przy każdej trasie podane sa godziny przejścia. Możemy wybrać czy mamy ochotę przykładowo na dłuższa wyprawę na Baranią Górę, czy też chcemy wybrać się na wycieczkę rowerową  - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak z wydziału promocji Wisły.
 
Jedno jest pewne, fachowa opieka przewodnika zapewni nam bezpieczeństwo w górach. A z drugiej strony, dowiemy się wielu ciekawostek, o których nie dowiedzielibyśmy się wyruszając samotnie w góry.
 
To wszystko za darmo, jedynie pokrywamy koszty transportu, jeśli jest konieczność podjechania w jakiejś miejsce autobusem, bądź kolejką na górę.
 
Oto plan najbliższych wypraw
 
4 sierpnia: spotkanie na Pl. B. Hoffa – godz. 9.00
Przejście: Pl. B. Hoffa – Wisła Dziechcinka – Kobyla – Sałasz Kobyla – Stożek Wielki – Kiczory – zielonym szlakiem przez Sałasz Dupny, osiedle Wilcze (Izba pamięci Jerzego Kukuczki) – Istebna Bucznik (powrót PKS) - czas trwania 6h
 
5 sierpnia: spotkanie na Pl. B. Hoffa – godz. 9.00
Wycieczka rowerowa po Wiśle i okolicach - czas trwania 4h
 
11 sierpnia: spotkanie na Pl. B. Hoffa – godz. 9.15
Przejście: Pl. B. Hoffa – Osiedle Jarzębata – Trzy Kopce Wiślńskie – Zakrzosek – Świniorka – Orłowa – zielonym szlakiem przez Palenicę do Ustronia Polany (powrót PKS) - czas trwania 5h
 
12 sierpnia: spotkanie na Pl. B. Hoffa – godz. 9.15
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 9.23) do Wisły Czarne. Przejście: Wisła Czarne – Biała Wisełka – Barania Góra – Przysłop – Kubalonka - czas trwania 8h
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: