Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na początek konsultacje

Jeszcze nie pikietują, ale chyba wiele im do protestu nie brakuje. Mieszkańcy ulicy Pikiety w Cieszynie narzekają na stan swojej ulicy. Jest światełko w tunelu na poprawę. Jednak, jak na razie, urzędnicy zapraszają na konsultacje społeczne w sprawie przebudowy drogi.
Drogi jak na razie remontować nie będą, ale chcą mieszkańcom pokazać, jak wygląda jej... projekt. Od czegoś trzeba zacząć. Cieszyńskie starostwo zaprasza mieszkańców ulicy Pikiety do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Projektanci przedstawią koncepcję opracowanej dokumentacji projektowej - wyjaśnia Magdalena Suchanek-Kowalska, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie. Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z planowanymi pracami, z rozmieszczeniem zatok autobusowych czy jak zostanie poprowadzony chodnik, jak rozmieszczone będzie oświetlenie drogi.
 
Spotkanie ma na celu zapoznanie mieszkańców z projektem i wysłuchanie ich opinii w tej kwestii. Projekt nie jest jeszcze zakończony, każdy będzie mógł zabrać głos - dodaje Kowalska.
 
 
Cieszyńskie starostwo zakłada gruntowną przebudowę części ulicy Pikiety. Chodzi o odcinek około 1300 metrów, od skrzyżowania z ulicą Katowicką do granicy administracyjnej miasta Cieszyna. Jednak nie ma się co cieszyć na zapas, bo na inwestycję jeszcze nie ma środków. Najpierw inwestor musi uzyskać pozwolenie na realizację inwestycji drogowej. Mając to w ręku możemy starać się o fundusze, musimy patrzeć na dostępne programy, czy też inne formy wsparcia, które są dostępne - dodaje Kowalska.
 
Jesienią ma zakończyć się faza projektowania, później starostwo starać się będzie o pozwolenie na realizację. Dlatego dopiero prawdopodobnie w przyszłym roku, urzędnicy mając komplet dokumentów, złożą wnioski do projektu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Oczywiście radni powiatowi też muszą w swoim budżecie zagwarantować pieniądze na tę inwestycję.
 
Na razie odbędą się konsultacje. Mieszkańcy zaproszeni są w najbliższy piątek, 6 lipca na godzinę 14.00 do sali sesyjnej cieszyńskiego starostwa.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: