Na początek 2 razy 3

Rozpoczęty 18-tego września, sezon rozgrywek ligowych w piłce ręcznej przyniósł dobre wieści dla ustrońskich sympatyków tej dyscypliny.

Wspomnianego dnia, II ligowy zespół MKS Ustroń podjął na hali filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie drużynę SPR Stal Mielec. Sobotni wieczór wypełnił widownię obszernej hali sporą grupą kibiców, a że trybuny są tam obszerne, mogli się oni pomieścić przy zachowaniu rygorów sanitarnych. Zarówno obecni na miejscu jak i oglądający transmisję w TV-OX z pewnością nie żałują spędzonego tu czasu. Emocje rozgorzały od pierwszych minut meczu. Najpierw Mielec zdobył dwie bramki a Ustroń doszedł na remis w minucie siódmej doprowadzając do stanu 3:3. Od tej chwili gospodarze przejęli inicjatywę, prowadząc to jedną, to dwoma, to znów jedną by zakończyć pierwszą część spotkania wygraną 12:9. Gdy wydawało się, że druga część meczu będzie przypieczętowaniem dominacji gospodarzy, po krótkiej wymianie bramka za bramkę, goście znów doprowadzili do remisu, a w trzydziestej szóstej minucie spotkania objęli prowadzenie. Ten zimny prysznic pomógł zewrzeć szeregi MKS-owi. Odrobili stratę i w dwie minuty później prowadzili jedną. Mielec jeszcze dwa razy dochodził na remis, ale za każdym razem Ustroń potrafił odzyskać przewagę. W końcówce przewaga nadal była minimalna i losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Dopiero w pięćdziesiątej dziewiątej minucie Ustroń odskoczył na trzy bramki. W sześćdziesiątej przewaga znowu zmalała do dwóch ale odpowiedź Ustronia była błyskawiczna i tym samym wygrał on mecz 27:24 i zapisał w tabeli pierwsze 3 punkty.

Już w tym tygodniu, w poniedziałek(20.09) juniorzy zagrali na wyjeździe z MKS Olimpia Piekary Śl. Gospodarze to bardzo groźny przeciwnik i od razu spróbowali to pokazać. Kilku bramkowe prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo. Podobnie do seniorów, już w szóstej minucie ich młodsi koledzy objęli prowadzenie i pierwszą połowę wygrali 13:8. Drugą część meczu mimo krótkich okresów słabszej koncentracji ustrońscy szczypiorniści wygrali 16:14, a to dało wynik końcowy 29:22 dla MKS Ustroń. Tym samym juniorzy zdobyli również 3 punkty.

Teraz kilka słów podsumowania. W meczu seniorów, większość zagrała na przeciętnym poziomie i podobnie do ostatniego meczu poprzedniego sezonu, znaczny udział w zwycięstwie miał bramkarz Dawid Oliwka ze skutecznością ponad 50%. Także wkład pozostałych juniorów w tym składzie należałoby zauważyć. Niestety w Piekarach nie było już tak wspaniale. Tutaj wynik wypracowali głównie Aleksander Bejnar(10 rzuconych bramek) i Bartosz Mrowiec (6).

W nadchodzącą sobotę II liga zagra w Tarnowie. Wszystkich zainteresowanych transmisją odsyłamy do tarnowskich portalach.