Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na planszy Monopoly zabraknie miast z regionu

Ani Cieszyn, ani Wisła nie wywalczyły miejsca na planszy polskiej edycji Monopoly. Dzikie karty wywalczył Bełchatów i Świętochłowice. Zabawa ruszyła 20.03.11, na liście głównej, wśród 60. miast, z których 20 weszło na planszę, była Wisła, która nie zdobyła, niestety, wystarczajacej ilości głosów. 'Dzikiej karty" nie wywalczyły także inne miasta regionu: Cieszyn, Ustroń , Skoczów i Strumień.

Oto miasta, które znajdą się na planszy: Białystok, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Gdynia, Kraków, Kalisz, Wrocław, Piotrków Trybunalski, Tarnów, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin, Elbląg, Chojnice, Łódź, Rybnik, Toruń, Katowice, Lublin, Warszawa, Bełchatów i Świętochłowice.

Przypomnijmy, niedługo ma powstać polska wersja Monopoly, popularnej gry planszowej, kóra pojawiła się w czasach Wielkiego Kryzysu (lata 30 XX wieku) w Stanach Zjednoczonych. Miała, dzięki złudzeniu obracania dużymi kwotami, przynieść trochę wytchnienia od problemów finansowych, z jakimi borykali się wtedy Amerykanie. Gra polega na okrążaniu planszy i kupowaniu lub sprzedawaniu nieruchomości, budowaniu domów i hoteli.

Pisaliśmy:

Gdzie postawisz hotel?
Zabawa ruszyła - Monopoly

(red)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: