Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na lodzie zamiast w ławkach

- Dlaczego w naszych szkołach tak nie jest? - z rozgoryczeniem pytał spotkany w piątkowe popołudnie 13 marca na Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie pan w średnim wieku obserwując taflę lodowiska. Śmigała po niej ponad setka uczniów Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie.

Dyrektor zabrał wszystkich uczniów, którzy dwie godziny zamiast w szkolnych ławkach spędzili na lodowisku. Wpierw obejrzeli pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu dwóch uczennic szkoły oraz jednego gościa, później kibicowali podczas meczu hokejowego, w którym grali uczniowie, rodzice, nauczyciele, a wśród nich również dyrektor. Druga godzina przeznaczona była na aktywną zabawę dla wszystkich – kto tylko chciał zakładał łyżwy (swoje bądź wypożyczone) i mógł pojeździć.

- Chodzi o to, żeby uczniowie się trochę rozruszali, żeby nie siedzieć cały czas w ławkach, zakończyć sezon zimowy nie tylko na nartach, ale też na łyżwach. No i zabawa, żeby było wesoło – mówi dyrektor szkoły Marek Grycz.

Uczniowie, którzy jeden dzień spędzają na lodowisku już od pięciu lat, pomysłem dyrektora są zachwyceni. Nawet ci, którzy na łyżwach nie jeżdżą i nie odważyli się spróbować, zaznali trochę ruchu na świeżym powietrzu podczas spaceru ze szkoły na lodowisko i z powrotem poznając przy okazji fragment polskiej części miasta.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: