Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na kwarantannę do akademika?

Zarażonych koronawirusem w Polsce przybywa, w związku z czym podejmowane są kolejne kroki mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Jak się okazuje sporym problemem są kwarantanny, na które zostaje kierowane coraz więcej osób. W związku z tym w Cieszynie następuje wykwaterowanie akademików, gdyż mogą zostać przeznaczone dla osób na kwarantannach.

- W związku z sytuacją nadzwyczajną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, działania władz województwa nieuchronnie zmierzają do zagospodarowania domów studenckich, którymi dysponują śląskie uczelnie i przeznaczenia tych obiektów dla osób podlegających kwarantannie. Zwracamy się do tych z Państwa, którzy mogą udać się do własnych domów, by uczynili to najszybciej, jak to będzie możliwe, najlepiej rozpocząć już od jutra rana (wtorek, 17 marca 2020). W przypadku studentów, którzy nie mogą znaleźć schronienia we własnych domach, gwarantujemy im zakwaterowanie, aczkolwiek należy liczyć się z czasowym przeniesieniem do innego pokoju, a nawet do innej lokalizacji – poinformowały w poniedziałek (16.03.2020) władze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którego filia wraz z Domem Studenta mieści się w Cieszynie.

Przekształcanie akademików na miejsca dla osób, które objęte są kwarantanną, wydaje się nieuniknione. Władze muszą zapewnić miejsce, gdzie kwarantannę można bezpiecznie odbywać. Nie wszyscy mają możliwość przebywania we własnym domu – często ze względu na obawę o swoich najbliższych, którzy również mogą się zarazić.

Rozwiązanie być może nie jest idealne dla studentów, jednak władze UŚ wskazują, że ci, którzy opuścili akademiki, zostawiając swoje rzeczy, nie muszę się o nie obawiać – własność studentów zostanie komisyjnie zabezpieczona i przekazana do depozytu. Studenci, którzy opuścili akademik, lub zrobią to na skutek nakazu wykwaterowania, nie będą ponosić dalszych opłat za akademik.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: