Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na kogo głosujesz?

Prawo i Sprawiedliwość, Polska jest Najważniejsza, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Ruch Palikota, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska Partia Pracy Sierpień 80',Platforma Obywatelska, Prawica-na kandydatów z tych komitetów wyborczych, będzie można głosować w naszym okręgu wyborczym. Poniżej nazwiska, na które możemy oddać swój głos.


Już w niedzielę wybierzemy posłów i senatorów. Walka wyborcza trwa do samego końca. Politycy dwoją się i troją aby zyskać jak największe poparcie. W niedzielę tylko 9 z nich otrzyma mandat posła okręgu bielskiego, a jeden senatora powiatu żywieckiego i cieszyńskiego. Poniżej nazwiska 134 kandydatów na posła, według list wyborczych.

Lista nr 1 – Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość


1 Szwed Stanisław Poseł na Sejm RP, Grodziec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Czabański Krzysztof dziennikarz, Warszawa, nie należy do partii politycznej
3 Falfus Jacek Eugeniusz Poseł na Sejm RP, Kozy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Matuszny Kazimierz Władysław Poseł na Sejm RP, Milówka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Pięta Stanisław Jan Poseł na Sejm RP, Bielsko-Biała, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Wiciak Magdalena Maria politolog, Żywiec, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Gaża Grzegorz Krzysztof przedsiębiorca, Pszczyna, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8 Wałach Monika Irena muzyk, Jaworzynka, nie należy do partii politycznej
9 Dzierżawski Witold Marek politolog, Ochaby Wielkie, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Binda Andrzej Marcin przedsiębiorca, Leśna, nie należy do partii politycznej
11 Jędraszewska Alicja Maria lekarz pediatra, Buczkowice, nie należy do partii politycznej
12 Sadlik Anna Barbara technik ekonomista, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
13 Malcher Aleksander Franciszek mechanik maszyn i urządzeń rolniczych, Piasek, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Pokusa Marcin Jan muzyk, Ślemień, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Balcerek Grażyna ekonomista, Czernichów, nie należy do partii politycznej
16 Zipser Monika Helena studentka, Wilkowice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
17 Mazur Katarzyna Ewa przedsiębiorca, Pogwizdów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
18 Kraus Urszula nauczyciel, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza


1 Stachura Maciej Jurand dziennikarz, Katowice, nie należy do partii politycznej
2 Zatorski Wojciech Tomasz przedsiębiorca, Pszczyna, nie należy do partii politycznej
3 Litwin Marcin Karol inżynier ochrony środowiska, Bielsko-Biała, członek partii Polska Jest Najważniejsza
4 Kokolus Anna Justyna politolog, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
5 Feliński Jan Grzegorz przedsiębiorca, Rybarzowice, nie należy do partii politycznej
6 Kufel Magdalena Teresa pielęgniarka, Jaworze, nie należy do partii politycznej
7 Stwora Krzysztof murarz, Bujaków, nie należy do partii politycznej
8 Zabieglińska Gabriela Maria student, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
9 Laszczak Ewelina pilot wycieczek, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
10 Michalec Karolina Anna lekarz weterynarii, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
11 Kanik Ireneusz Piotr specjalista ds. przedsiębiorczości, Czechowice-Dziedzice, nie należy do partii politycznej
12 Jadwiszczok Sonia Teresa lekarz medycyny, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej


Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej


1 Marszałek Andrzej przedsiębiorca, Żywiec, członek partii SLD
2 Kotkowska Bożena Teresa nauczyciel informatyki, Bielsko-Biała, członek partii UP
3 Brudny Alfred nauczyciel, Simoradz, członek partii SLD
4 Seredyńska-Targosz Janina Wanda ekonomista, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
5 Rusin Agata Katarzyna funkcjonariusz policji, Rybarzowice, nie należy do partii politycznej
6 Repeta Paweł Jacek politolog, Wola, członek partii SLD
7 Kochutek Grażyna Irena emeryt, Cieszyn, nie należy do partii politycznej
8 Banot Aleksandra Ewa nauczycielka akademicka, Cieszyn, członek partii Zieloni 2004
9 Gęga Lidia Maria przedstawiciel handlowy, Pewel Mała, członek partii SLD
10 Papierniak Anna Małgorzata handlowiec, Dąbrowa Górnicza, członek partii KPEiR
11 Niedzwiedzki Łukasz Andrzej manager, Ćwiklice, członek partii SLD
12 Durtan Tomasz manager, Bestwina, członek partii SLD
13 Brandys- Chwastek Katarzyna Ewa prawnik, Ustroń, członek partii SLD
14 Kliś Henryka Anna pracownik biurowy, Żywiec, członek partii SLD
15 Szweda Zygmunt Jan rehabilitant, Goczałkowice-Zdrój, nie należy do partii politycznej
16 Pasik Mariusz Jerzy inżynier mechanik, Bielsko-Biała, członek partii SLD
17 Mróz Krystian przedsiębiorca, Skoczów, członek partii SLD
18 Jonkisz Jarosław Andrzej ekonomista, Rajcza, członek partii SLD

 Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Ruch Palikota


1 Górczyński Artur Robert pracownik socjalny, Sosnowiec, członek partii Ruch Palikota
2 Wiśniowski Krzysztof Dariusz przedsiębiorca, Cieszyn, członek partii Ruch Palikota
3 Płoszczyca Kamila Magdalena nauczycielka, Wola, członek partii Ruch Palikota
4 Kubicka Iwona nauczycielka, Bielsko-Biała, członek partii Ruch Palikota
5 Tobiasiewicz Stefan Stanisław inżynier organizacji i zarządzania, Bielsko-Biała, członek partii Ruch Palikota
6 Marek Sylwia Jadwiga informatyk, Bielsko-Biała, popierana przez partię Ruch Palikota
7 Chmura Anna Zofia krawcowa, Gilowice, członek partii Ruch Palikota
8 Jankowski Piotr Krzysztof fizjoterapeuta, Goczałkowice-Zdrój, popierany przez partię Ruch Palikota
9 Kubicka-Maculewicz Jolanta Anna pedagog, Srebrna Góra, popierana przez partię Ruch Palikota
10 Cieślar Izabela Anna politolog, Ustroń, członek partii Ruch Palikota
11 Boczarski Artur Stanisław technik mechanik, Żywiec, członek partii Ruch Palikota
12 Kostrzewa Anna Janina krawcowa, Wieprz, członek partii Ruch Palikota
13 Bajor Ryszard Stanisław technik mechanik, Bielsko-Biała, członek partii Ruch Palikota
14 Lekki Irena Teresa sprzedawca, Katowice, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
15 Czajkowski Michał Władysław przedstawiciel handlowy, Ustroń, członek partii Ruch Palikota
16 Cieniak Janusz Bronisław technik mechanik, Ustroń, członek partii Ruch Palikota

Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe


1 Ormaniec Marian Albin inżynier rolnictwa, Gilowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2 Badowska Joanna Teresa lekarz - reumatologia, Bestwina, nie należy do partii politycznej
3 Szemla Mirosław Stanisław ekonomista, Rybarzowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
4 Kożusznik Danuta Maria nauczyciel technologii informacyjnej, Cieszyn, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
5 Ducin Ryszard nauczyciel historii, Sopotnia Mała, nie należy do partii politycznej
6 Brandys Marian Piotr inżynier geodeta, Miedźna, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7 Pilarz Izabela Anna pielęgniarka, Bystra, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8 Lukasek Lidia Anna ekonomista, Rudołtowice, nie należy do partii politycznej
9 Grzyb Andrzej Bernard inżynier rolnictwa, Bielsko-Biała, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
10 Kucharczyk Stanisław Wojciech prawnik, Łodygowice, nie należy do partii politycznej
11 Gazur Jan Franciszek technik ekonomista, Koniaków, nie należy do partii politycznej
12 Bieniek Maciej rolnik, Ochaby Wielkie, nie należy do partii politycznej
13 Wierzbinka Katarzyna Zofia lekarz weterynarii, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
14 Legierska Aleksandra nauczyciel fizyki i astronomii, Rajcza, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
15 Wenglorz Halina Stefania pielęgniarka, Kaczyce, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
16 Zachraj Jan Jerzy rolnik, Pielgrzymowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
17 Staszek Jacek Stanisław technik mechanik, Rudzica, nie należy do partii politycznej
18 Kliś Jerzy Roman historyk, Żywiec, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80


1 Rajba Mariusz Jarosław ekonomista, Szczyrk, nie należy do partii politycznej
2 Smolny Monika handlowiec, Wilkowice, nie należy do partii politycznej
3 Przewoźnik Tomasz Dariusz ekonomista, Czechowice-Dziedzice, nie należy do partii politycznej
4 Bistyga Aleksandra Dorota nauczycielka, Buczkowice, nie należy do partii politycznej
5 Dziadkowiec Paweł Andrzej ekonomista, Jawiszowice, nie należy do partii politycznej
6 Kwaśnik Anna Patrycja menadżer, Kozy, nie należy do partii politycznej
7 Bylok Bogdan Piotr geodeta, Skoczów, nie należy do partii politycznej
8 Luter Justyna Teresa pielęgniarka, Wieprz, nie należy do partii politycznej
9 Tlałka Marcin Sebastian handlowiec, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
10 Nowak Elżbieta Maria handlowiec, Dankowice, nie należy do partii politycznej
11 Lemański Tadeusz technik mechanik, Bestwina, nie należy do partii politycznej
12 Baur Marlena Ilona pracownik biurowy, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
13 Więcławek Stanisław Marian kierowca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
14 Czarnecka Monika księgowa, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
15 Jasiński Robert Przemysław budowlaniec, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
16 Tlałka Rozalia Małgorzata pielęgniarka, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
17 Zawada Franciszek monter, Bielowicko, nie należy do partii politycznej
18 Małysz Iwona Izabela ekonomista, Katowice, nie należy do partii politycznej


Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP


1 Nykiel Mirosława przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Kowalski Sławomir Stanisław nauczyciel, Piasek, członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Trybuś Aleksandra Barbara nauczyciel, Cieszyn, członek partii Platforma Obywatelska RP
4 Wykręt Adam przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Pępek Małgorzata Anna ekonomista, Ślemień, członek partii Platforma Obywatelska RP
6 Gluza Czesław Tadeusz socjolog, Wisła, członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Kręcichwost Lucyna Maria manager, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Łaciak Stanisław kierownik rozdzielni gazu, Szczyrk, członek partii Platforma Obywatelska RP
9 Komor Klaudiusz Stanisław lekarz medycyny - kardiolog, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
10 Błaszczyk Bernard adwokat, Świętochłowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
11 Kędracka Karolina Klaudia student, Żywiec, członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Masny Sławomir handlowiec, Międzyrzecze Górne, członek partii Platforma Obywatelska RP
13 Czapiga Cezary Józef przedsiębiorca, Czechowice-Dziedzice, członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Kania Anetta Maria specjalista ds. marketingu, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
15 Ryplewicz Rafał Paweł student, Bielsko-Biała, członek partii Platforma Obywatelska RP
16 Kierpiec Anna urzędnik samorządowy, Kobiernice, członek partii Platforma Obywatelska RP
17 Herma Jerzy Andrzej ekonomista, Cieszyn, członek partii Platforma Obywatelska RP
18 Pilch Klaudia Monika przedsiębiorca, Warszawa, nie należy do partii politycznej


Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawica


1 Motyka Władysław historyk, Milówka, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
2 Zając Henryk przedsiębiorca, Żywiec, członek partii Stronnictwo "Piast"
3 Wnętrzak Grzegorz Piotr nauczyciel, Bielsko-Biała, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
4 Mleczko Katarzyna bankowiec, Kozy, nie należy do partii politycznej
5 Demski Jan Władysław technik geolog, Kaczyce, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
6 Piszczek Bogumiła Magdalena emerytowany nauczyciel, Kobiór, członek partii Stronnictwo "Piast"
7 Benecik Ewa Anna handlowiec, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
8 Miodoński Mirosław Jerzy historyk, Żywiec, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
9 Kastelik Rafał Franciszek inżynier automatyk, Gilowice, nie należy do partii politycznej
10 Ścieszka Urszula Maria emerytowany nauczyciel, Żywiec, nie należy do partii politycznej
11 Lelek Ewa Anna informatyk, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
12 Pełka Paweł nauczyciel, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
13 Mynarski Marek Franciszek socjolog, Bielsko-Biała, członek partii Stronnictwo "Piast"
14 Stasinowska Małgorzata bankowiec, Kalna, nie należy do partii politycznej
15 Dobosz Ryszard przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
16 Pollak Rajmund Henryk inżynier mechanik, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej

Pięciu kandydatów walczy również o mandat Senatora RP. W ramach Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, wybierzemy jednego senatora reprezentującego powiaty cieszyński i żywiecki, a oto kandydaci:

1 Kawulok Jan Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość automatyk, Cieszyn, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Kopeć Tadeusz Wiktor Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP parlamentarzysta, Cieszyn, członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Lewicki Wiesław Andrzej Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke technik ekonomista, Łodygowice, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
4 Stasica Karol Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej prawnik, Żywiec, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
5 Tyrlik Piotr Marek Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe ekonomista, Cisiec, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
 


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: