Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na „jabłuszku” uderzyła w drzewo

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatnich dniach odnotowali bardzo duży ruch turystyczny na beskidzkich szlakach. Nie obyło się niestety bez wypadków, do jednego z nich doszło na Polanie Stokłosica pod Czantorią.

W ostatnich dniach obserwowaliśmy bardzo duży ruch turystyczny w Beskidach. Pomimo względnie małej pokrywy śnieżnej, warunki na szlakach były szczególnie niekorzystne, głównie z uwagi na silne oblodzenie. W wyniku poślizgnięcia doszło do kilku wypadków – informują GOPR-owcy. Do jednego z nich doszło w naszym regionie. Konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W sobotę na Polanie Stokłosica pod Czantorią kobieta po niekontrolowanym zjeździe na "jabłuszku" uderzyła w drzewo i chwilowo straciła przytomność. Świadkiem zdarzenia był ratownik GOPR będący w tym rejonie z rodziną. Stwierdził u poszkodowanej obrażenia klatki piersiowej i uraz kończyny górnej. Wraz z turystami oraz ratownikiem, który dojechał na miejsce zdarzenia quadem z Ustronia, przetransportowano kobietę na lądowisko przy górnej stacji kolei linowej. Po przekazaniu załodze #Ratownik4 poszkodowana została ewakuowana drogą powietrzną do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej – czytamy w komunikacie GOPR Beskidy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-04 14:58:27
lemur: Pół Polski w Beskidach bezkarnie jeździ, je , śpi i bawi się na stokach, wyjazd/wjazd z Wisły w kilku KM korkach to jak z tym zakazem przemieszczania i restrykcjami ? Po co szczepiania skoro ludzie biorą dzieci i jadą poślizgać sie na jabłuszku w tłumie kilkuset turystów?
2021-01-04 15:54:00
666: Jeżeli są zaszczepieni. to nic im nie grozi.
2021-01-04 19:31:00
Antykler Forte: za komuny podobne wypadki zdarzały się jedynie po jabłuszku
2021-01-04 20:58:16
mato206: A co mają ludzie caly czas siedzieć w domach bo ktoś tak sobie wymyślił?
2021-01-04 20:58:17
mato206: A co mają ludzie caly czas siedzieć w domach bo ktoś tak sobie wymyślił?
2021-01-05 06:17:37
labraks: lemur biorą przykład z rządu, który sam ma w gdzieś obostrzenia i sam je łamie dając piękny wzór do naśladowania. Albo to saneczkarze amatorzy tak jak na jednym z sylwestrów byli tancerze amatorzy i też nie łamią przepisów.
2021-01-05 10:45:29
Bugs: tak mato206, mają siedzieć w domu ale nie dlatego, że ktoś tak sobie wymyślił tylko dlatego, że ma olej w głowie i powinien skalkulować, że jak za 2-3 tygodnie będzie 30tyś chorych to znowu wszystko zamkną "w pizdu", a wtedy takie gamonie jak Ty będą znowu lamentować, że rząd jest be bo wszystko zamknął i gospodarka pada na pysk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: