Na inaugurację zamknął czołową „6”

W Szczyrku odbyła się inauguracja FIS Cup 2023/24 w skokach narciarskich. Spośród zawodników ze Śląska Cieszyńskiego najlepiej spisał się Tomasz Pilch (na zdj.). Nie zabrakło reprezentanta Polski na podium – Klemens Murańka stanął na najniższym stopniu.

Tomasz Pilch zamykał czołową „10” na półmetku inauguracyjnego konkursu FIS Cup, który miał miejsce w sobotnie popołudnie w Szczyrku. Wiślanin uzyskał 97,5 metra, ale w rundzie finałowej wykorzystał korzystny wiatr i poprawił się o blisko osiem(!) metrów – 105 m. 22-latek przesunął się w klasyfikacji i zmagania ukończył na 6. pozycji.

Spośród zawodników ze Śląska Cieszyńskiego do drugiej serii konkursowej awansował także Wiktor Szozda. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego sięgnął po punkt, zajmując 30. miejsce. Niestety, na jednej próbie zawody ukończył Szymon Jojko - istebnianin został sklasyfikowany na 49. pozycji. Skoczkowie powalczą o punkty na skoczni Skalite (HS104) również w niedzielę, a początek rywalizacji o godz. 10:00.