Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na grzyby, na lwy'by. Na narty!

Starsi panowie dwaj w Kabarecie Starszych Panów śpiewali o dalekich wyprawach. Ryby, grzyby, lwy'by? A może bliżej? Na narty? Choć pogoda w dolinach raczej ''grzybowa'' to jednak w górach sezon zimowy trwa.
Wyciągi są czynne, szkółki działają więc sezon się rozpoczął na całego – słyszymy w Informacji turystycznej w Wiśle. Spośród wyciągów, które działają można wymienić chociażby Soszów, Stożek, Cieńków, Nową Osadę. Te duże ośrodki zapraszają cały dzień, do wieczora – mówi Ewa Zarychta szefowa wiślańskiej promocji – cieszy, że na święta i po świętach, w Beskidach widać wielu turystów.


 
Jak tylko temperatura spada, wyciągi dośnieżają trasy. W Ustroniu zapraszamy na Czantorię - zachęca Andrzej Nowiński z IT w tym mieście. Jak wszystkie beskidzkie gminy, Ustroń czeka na porządne opady śniegu, bo wiele osób wybiera się nie tylko na stoki ale i na trasy biegowe. W tej chwili możemy korzystać z tras na Kubalonce, to jedyne miejsce w województwie, gdzie można pobiegać na nartach – dodaje Nowiński. Tam też pierwszego stycznia, w niedzielę, otwarta zostanie szkółka narciarstwa biegowego. Zajęcia są bezpłatne – zachęca Nowiński
 
 
 
Niestety, jednak z powodu braku świeżego śniegu i dodatnich temperatur, zajęcia mogą zostać odwołane. Po szczegółowe informacje odsyłam na naszą stronę internetową - www.nartki.org – dodaje Nowiński.
 
W Beskidach miał już przebywać prezydent Bronisław Komorowski. Jednak jak usłyszeliśmy od burmistrza Wisły Jana Poloczka – kancelaria prezydenta jak na razie poinformowała, że głowa państwa w najbliższych godzinach do nas nie przyjedzie. Prawdopodobnie ma to związek z chorobą, której prezydent nabawił się goszcząc w Chinach.
A może – jako zapalonemu narciarzowi – brakuje jeszcze dobrych warunków i czeka na obfite opady śniegu?
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: