Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na feldze do mety. Kajto złapał kapcia w Afryce

Piątkowy etap Rajdu Safari rozpoczął się dobrze, potem jednak załoga Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak złapała „kapcia”. Udało się jednak na feldze dojechać do mety.

Trwa Rajd Safari. Reprezentanci ORLEN Rally Team rozpoczęli dobrym tempem, zapisując na swoje konto kolejne dwa odcinki specjalne. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy wygrali Rajd Safari w ubiegłym roku, doskonale wiedzą, jak nieprzewidywalna jest ta runda. Podczas kolejnej próby Kedong, mierzącej ponad 30 kilometrów, przebili prawą przednią oponę i na feldze dotarli do mety. Oes był najeżony kamieniami i w wielu miejscach pojawiały się na nim koleiny; opony przebili również m.in. reprezentanci zespołów fabrycznych, Ott Tänak czy Esapekka Lappi.

- Wygraliśmy dwa pierwsze odcinki specjalne dnia w WRC2. Na trzecim, najtrudniejszym jeśli chodzi o nawierzchnię, przydarzyła się przygoda, złapaliśmy kapcia i jechaliśmy na przebitej oponie z przodu bardzo długo, blisko 10 kilometrów. Było dużo piachu, trochę kolein, a w końcówce niestety też i głazy. Na bardzo szybkiej partii przy prędkości około 140-150 km/h uszkodzona opona odleciała i jechaliśmy już na samej feldze. Było ciężko prowadzić na tyle optymalnie, by nie ściągnąć tej opony za wcześnie, chciałem, żeby trzymała się jak najdłużej i absorbowała uderzenia wielkich głazów. Nie straciliśmy zbyt dużo, natomiast spadliśmy na drugą pozycję. To jest długi rajd, teraz musimy się zregenerować i jechać dalej – komentuje Kajetan Kajetanowicz, kierowca z Ustronia.

Po czterech odcinkach specjalnych Kajetanowicz i Szczepaniak zajmują drugie miejsce, tracąc 21,2 sekundy do aktualnych liderów, Munstera i Louki.

Rajd Safari 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 4:

Munster/Louka (Ford Fiesta Rally2) 43:43,1 s

Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) +21,2 s

Prokop/Jůrka (Ford Fiesta Rally2) +1:20,3 s

 

 red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: