Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na drugim miejscu

Na co najbardziej narzekają kierowcy, kiedy pada pytanie dotyczące polskich dróg? Pierwsze miejsce zajmuje zły stan techniczny, czyli dziury i koleiny w jezdniach z którymi kierowcy muszą się codziennie zmagać. Na drugim miejscu są TIR-y.

- Czy kierowcom samochodów osobowych przeszkadzają TIR-y, czy mówiąc ogólniej pojazdy ciężarowe? – zastanawia się przez moment pan Kazimierz, który po polskich drogach jeździ już 30 lat– uważam, że pojazdy te w dużej mierze utrudniają poruszanie się po naszych drogach, wolniej ruszają na światłach, skręcając potrzebują dużo więcej miejsce, a  gdy mamy przed sobą rząd samochodów ciężarowych ciężko nam się wyprzedza. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że pojazdy te są nieodłączna częścią przemysłu i nie ma na to rady.
 
O ograniczeniu w ruchu Międzynarodowego Transportu Drogowego na drodze DW 938 mówiło się jakiś czas temu. Również na stronach cieszyńskiego UM znajdujemy pytanie dotyczące tego tematu. Czytamy „“Lata temu władze miasta deklarowały, iż po oddaniu do użytku DK biegnącej od przejścia w Boguszowicach miasto zostanie uwolnione od ruchu TIR-ów. Piękna, szybka droga jest, jednak panowie tirowcy zamiast drogi ekspresowej wybierają DW 938, całkowicie paraliżując ruch, aż do miejscowości Pawłowice..."

Niestety, okazuje się, że po wybudowaniu rond nie dojdzie do ograniczenia ruchu ciężkiego na DW 938. Powodem tego jest wyłączenie z ruchu uszkodzonej przez powódź drogi krajowej Nr 81 i skierowanie ruchu powyżej 3,5 tony z i do Pawłowic przez Cieszyn. Nie jest również znany termin wykonania remontu wyłączonego odcinka drogi krajowej nr 81 w Wiślicy koło Skoczowa.

- Moje działania w kierunku skierowania ruchu ciężkiego typu TIR poprzez drogi krajowe nr 81 i S1 trwają od roku 2006. W tym temacie został w Pawłowicach w 2008 roku ustawiony znak wskazujący zalecaną trasę tranzytową samochodów typy TIR przez Skoczów, jednak to w znaczącym stopniu nie wpłynęło na zmniejszenie ruchu tranzytowego drogą wojewódzką – odpowiada burmistrz na tronach UM.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: