Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzy w Kręgach Sztuki. Nowa wystawa w ustrońskiej Galerii Muflonie

Galeria Muflon- Sztuka dla Ciebie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. ''Muzy w Kręgach Sztuki'' w dniu 2 czerwca 2015 roku o godz.19.00 w Hotelu Muflon w Ustroniu, przy ul. Sanatoryjnej 32.

Wystawa plakatu teatralnego, filmowego a także poświęconego wydarzeniom muzycznym jest pierwszą z cyklu wystaw organizowanych w ramach 6 edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „ Kręgi sztuki” w Galerii Muflon-Sztuka dla Ciebie w Ustroniu.

Plakat- jak mówi prof. Roman Kalarus jest „inteligentną zabawą, intelektualną przygodą, wyrafinowanym dziełem wizualnym tworzonym z różnych elementów plastycznych”. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wybitnych i utytułowanych polskich artystów grafików takich jak prof. Tomasz Bogusławski, prof. Roman Kalarus, prof. Marian Oslislo, dr hab. Sebastian Kubica, dr Monika Starowicz.

Wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca 2015 r. Wystawa współorganizowana z Urzędem Miasta Ustroń

Międzynarodowy Festiwal „Kręgi Sztuki” promuje sztukę, uwzględniając wiele jej aspektów. Początkowo obejmował pogranicze polsko-czeskie z unikalnym klimatem polskiego i czeskiego Cieszyna, ale z biegiem lat zaczął zataczać coraz szersze kręgi, porywając swoją indywidualnością różne środowiska artystyczne. To spektakularne wydarzenie sprzyja wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów i współpracy pomiędzy środowiskami artystyczno-pedagogicznymi. Celem festiwalu „Kręgi sztuki” jest prezentacja szeroko pojętej sztuki – wydarzeń plastycznych, muzycznych, teatralnych i filmowych związanych z nowymi mediami, które rozwijają się w szybkim tempie i wciąż ewoluują. „Kręgi sztuki” to odpowiedź na to zjawisko. Stąd w programie znajdują się: wystawy, warsztaty, koncerty, projekcje filmowe, spektakle, wykłady, spotkania z artystami, prezentacje uczelni artystycznych.

Festiwal „Kręgi Sztuki 2015” to już 6.edycja tego wyjątkowego wydarzenia w sferze kultury, jednak po raz pierwszy miasto Ustroń i Galeria Muflon-sztuka dla Ciebie mają zaszczyt uczestniczyć w tym prestiżowym „święcie sztuki”.

Składam serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Majewskiemu – inicjatorowi i dyrektorowi Festiwalu „Kręgi Sztuki”, dr hab. Sebastianowi Kubicy z Instytutu Sztuki w Cieszynie oraz dr hab. Markowi Sibinský'emu, prodziekanowi Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Ostravskim za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, które wpisuje się jako jedno z miejsc Festiwalu Kręgi Sztuki 2015. Wystawa potrwa do 6 lipca 2015 roku.

Kierownik Galerii Muflon- Sztuka dla Ciebie Izabella Burczak

 


mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: