Murańka tryumfatorem Letniego Pucharu Kontynentalnego!

Klemens Murańka, po raz drugi w karierze, zwyciężył w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, zapisując się tym samym w historii, gdyż jeszcze żadnemu innemu skoczkowi nie udało się tego zrobić. Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najwyżej w „generalce” uplasował się Paweł Wąsek – 12. miejsce.

Dwoma konkursami w Klingenthal zakończono tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego. Klemens Murańka przybył do niemieckiej miejscowości jako wicelider cyklu, ale dzięki udanej postawie w obu konkursach – dwukrotnie zajmował drugie miejsce – klasyfikacja generalna padła jego łupem.

Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najwyżej w „generalce” uplasował się Paweł Wąsek, który zakończył cykl na 12. pozycji. Ustronianinowi powiodło się wygrać we Frensztacie i należy także zaznaczyć, iż nie uczestniczył w tylu konkursach, co choćby ww. Murańka – Wąsek wystąpił w 8 zawodach, a zakopiańczyk w 12.

Tuż za Wąskiem został sklasyfikowany kolejny zawodnik WSS – Aleksander Zniszczoł był 14. Podczas LPK dobrze prezentował się Kacper Juroszek, który sięgał po punkty w czterech konkursach, a to pozwoliło mu uplasować się na 54. pozycji.