Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mundurowi Dzieciom, czyli Dzień Dziecka w Kończycach Małych

W sobotę (01.06.2019) na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbyła się kolejna edycja akcji „Mundurowi Dzieciom”. Podczas wydarzenia dzieci (i dorośli) mogły liczyć na moc atrakcji, w tym pokazy przygotowane m.in. przez strażaków, czy zespół ratownictwa medycznego, zajęcia- które jednocześnie bawiły i uczyły, a także część wystawową, podczas której można było wczuć się w rolę policjanta.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14. Po oficjalnym przywitaniu gości i osób odpowiedzialnych za organizację wydarzenia, nadszedł czas na pokazy przygotowane przez strażaków. Ratownicy z OSP Mnich przeprowadzili symulację akcji ratunkowej, w przypadku gdy powódź porwała 3 osoby – należy pamiętać, szczególnie w okresie letnim, jak niebezpieczna potrafi być woda. O tym świadczy, chociażby bilans z ostatniej niedzieli, kiedy utonęły łącznie 3 osoby. Należy pamiętać, że czasem, nawet kiedy woda nie wydaje się wysoka, nurt jest na tyle silny, że osoba znajdująca się w rzece traci równowagę – wyjaśniali strażacy podczas pokazów.

Na wszystkich zainteresowanych czekały również 2 stanowiska przygotowane przez policjantów. Na jednym z nich przeprowadzono warsztaty związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na drugim zaś można było otrzymać odblaski, a także sfotografować się na motorze, czy też w radiowozie. Wśród atrakcji znalazły się również stanowiska przygotowane przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Ustroń, PCK, Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Służbę Więzienną w Cieszynie, Ratowników Medycznych, czy Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej.

Strażacy, oprócz pokazów, przygotowali również salę, w której prezentowano różnego rodzaju eksponaty. Począwszy od wyposażenia ratownika (najstarszy z eksponatów pochodził z 1870 roku), przez mundury galowe, aż po różnego rodzaju odznaczenia, naszywki, czy dyplomy. Zwiedzanie odbywało się pod czujnym okiem właścicieli zbiorów, którzy ochoczo opowiadali o eksponatach.

Oprócz służb mundurowych, w pokazach wzięły udział również dzieci. Występ taneczny przygotowały dzieci ze szkoły tańca Bailami, prowadzonej przez Jakuba Chmiela. Po pokazach odbyła się zabawa taneczna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: