Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mundurowi dla dzieci w Kończycach Małych

Tłumy dzieci i dorosłych, pokazy modeli latających, akcji ratunkowych oraz nurkowania. Te i inne atrakcje czekały na przybyłych w niedzielę, 3 czerwca na plac zamkowy do Kończyc Małych. Wyjątkowy Dzień Dziecka ''Mundurowi Dzieciom'' zorganizowany przez Policję, Ochotniczą Straż Pożarną z Kończyc Małych, świetlicę w Kończycach Małych oraz KGW z Kończyc Małych i Gminę Zebrzydowice co roku cieszy się wśród mieszkańców ogromnym powodzeniem.

Na dzieci w ich dniu w Kończycach Małych co roku czeka mnóstwo atrakcji. Nie inaczej było i tym razem. Podczas rodzinnego festynu można było zobaczyć sprzęt strażacki i ratunkowy, przyjrzeć się pokazom ratunkowym wyspecjalizowanych jednostek, pooglądać modele samolotów, poznać tajniki pracy policjanta, posiedzieć w strażackim wozie, na policyjnym motorze. Uczestnicy zobaczyli też pokazowe akcje ratownictwa drogowego z użyciem specjalistycznego sprzętu – strażacy z OSP zaprezentowali m.in. wydobycie poszkodowanego z wraku samochodu. Jednym z najbardziej spektakularnych pokazów był na pewno ten zaprezentowany przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju.

Atrakcji było wiele – można było popływać szybką łodzią ratunkową, obejrzeć pokazy modeli latających, wsiąść do samochodu strażackiego czy sfotografować się na policyjnym motocyklu. W pobliskim stawie swoje umiejętności zaprezentowali nurkowie. Atrakcji nie brakowało: - Impreza co roku cieszy się ogromną popularnością. Cieszy nas że, z roku na rok, uczestników jest coraz więcej. Dziękujemy za pomoc w organizacji służbom mundurowym. Mamy nadzieję, że bawiąc, przede wszystkim uczymy dzieci i nie tylko dzieci, bezpiecznego zachowania, co ma szczególne znaczenie przed zbliżającymi się wakacjami – powiedziała Anna Pomykała ze świetlicy w Kończycach Małych.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ


(red.)
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: