Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muflony i dziki na wiosnę

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny - urodziły się właśnie muflony i dziki.

W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu urodziły się już pierwsze muflony oraz dziki. - Nie spodziewaliśmy się pierwszego porodu tak szybko, ale to znaczy, że czekają nas kolejne. Nadeszła wiosna, a to znaczy, że przyroda w Leśnym Parku Niespodzianek budzi się do życia - mówi Paweł Machnowski, dyrektor Leśnego Parku Niespodzianek.

Muflony, czyli dzikie owce, to dzisiaj w Polsce rzadkość. Charakterystyczne są zwłaszcza samce, posiadające duże i zakręcone rogi. - Dzisiaj w parku mamy prawie 40 owiec muflonów i kilka tryków. Oprócz tego zwiedzający mogą zobaczyć przechadzające się po terenie całego parku małe daniele, które narodziły się dwa lata temu oraz narodzone niedawno dziki. Zwierzęta najwyraźniej lubią zbocza Równicy i dobrze im się tutaj żyje. Co roku jesteśmy świadkami przynajmniej kilkunastu narodzin, zarówno u jeleniowatych i żubrów oraz ptaków drapieżnych i sów - mówi Paweł Machnowski.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-04-25 19:33:16
Herr Flick: Taki dzik to smaczny jest?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: