Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Motocyklista z Cieszyna zginął w Siekierczynie

Smutne wieści dotarły do naszego regionu z Limanowej. Na DK 28 zginął motocyklista 54-letni mieszkaniec Cieszyna.


Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu w ciągu drogi krajowej 28 – relacji Limanowa-Nowy Sącz. - Wszystko wskazuje na to, że wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód marki jeep wymusił pierwszeństwo i zderzył się z najdeżdżającym motocyklem marki suzuki. Motocyklista 54-latek był reanimowany, niestety zmarł na miejscu – mówi podinsp. Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 77-letni kierujący samochodem Jeep Cherokee wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki. Niestety na skutek odniesionych obrażeń 54-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego zmarł na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.
Mieszkaniec Cieszyna był cenioną postacią w tym mieście. Znajomi i przyjaciele składają kondolencje i zamieszczają wyrazy smutku w mediach społecznościowych. - Cieszyn bez Ciebie nie będzie taki sam – piszą.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

38
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-29 16:44:16
MILANELLO: I znowu to samo W pewnym wieku koniec bycia kierowcą powinien być obowiązkowy i koniec!Wyrazy współczucia dla bliskich
2023-05-29 17:02:07
doler: Niestety ale powyższy komentarz to prawda. Starsi kierowcy niosą śmierć.
2023-05-29 19:50:03
Mach: doler:, piszesz głupoty. Zajrzy do statystyk policji. Najwięcej wypadków drogowych z winy kierującego powodują ludzie młodzi w wieku od 18 do 24 lat. Na 10000 zdarzeń aż 13,77% wypadków powodują ludzie młodzi, których aż 55% kończy się wypadkami śmiertelnymi. Starsi kierowcy tj. 60+ mają ten udział procentowy w wysokości 3,49% na 10 000 zdarzeń. Z ofiarą wypadku miałem możliwość rozmawiać dzień wcześniej. Wyrazy współczucia dla najbliższych.
2023-05-29 20:15:33
hladox: Aby odpowiedzieć kto powoduje najwięcej wypadków trzeba najpierw ustalić liczbę uczestników drogowych. Można uznać, że te 3,49% to niewiele, ale ilu 60+ jest aktywnych i ile km robią rocznie. Kiedyś przeczytałem, że najwięcej niekontrolowanych wystrzałów mundurowych powodują podoficerowie i chorążowie. Jest to zapewne prawda, ale tylko dlatego, że generałowie i pułkownicy nie chodzą z bronią do służby.
2023-05-29 20:37:16
Mach: Hladox, zajrzyj do statystyk policji-wpisz w google -wypadki drogowe, poczytasz wyczerpujące statystyki. Fakty nie kłamią- najczęściej wypadki śmiertelne powodują kierowcy w młodym wieku -przyczyny to brak doświadczenia, brawura, nadmierna prędkość, wchodzenie na trzeciego, alkohol, narkotyki itp. Wszystkie twoje zastrzeżenia takie jak liczba uczestników ruchu drogowego są uwzględnione w statystykach- starszych kierowców 40+ jest znacznie więcej a liczba wypadków przez nich powodowana spada wraz z wiekiem i nabytym doświadczeniem.
2023-05-29 20:59:52
tomi71: Sytuacja prawie analogiczna jak niedawno w Ustroniu. Trudno w obu przypadkach obwiniać sprawcę z powodu młodego wieku.
2023-05-29 22:03:32
cieszyniok_od_zawsze: Mach, odwracasz kota ogonem. Chyba nie rozumiesz kompletnie jak działa ludzki organizm i jakie są przyczyny wypadków. Owszem, młodzi powodują wypadki, głównie przez brawurę i brak doświadczenia i nikt nie mówi, aby ich nie karać. Ale ci młodzi staną się w końcu doświadczonymi kierowcami, w średnim wieku. Z wiekiem jednak biologia staje się bezwzględna - pogarsza się wzrok, spowalnia reakcja, pogarszają się zdolności percepcji. I tego nie zmienisz, a to stanowi duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, nie mniejsze niż szalejący małolat, który jak nabije punktów to i tak się mu uprawnienia cofnie. Jeśli jednak przyjrzysz się temu co wyprawiają, niestety, kierowcy w podeszłym wieku, jakie zagrożenie sprawiają, to nie można obok tego przechodzić obojętnie. To nie młodzi kierowcy wjeżdżają permanentnie pod prąd na trasy szybkiego ruchu czy autostrady, "bo nie zauważyli znaku". To nie młodzi kierowcy wymuszają permanentnie pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, "bo nie zauważyli nadjeżdżającego pojazdu". I co, mamy przechodzić wobec tego obojętnie ? Czy chciałbyś, aby operował Cię 90-letni chirurg z trzęsącą się ręką ? No przecież ma tak wielkie doświadczenie. Daleki jestem od tego, aby z automatu odbierać uprawnienia, ale od pewnego wieku powinny być co najmniej obowiązkowe badania, najpierw co 2 lata, potem corocznie. Jeśli stan zdrowia już nie pozwala na bezpieczne poruszanie się pojazdem to trudno - należy przesiąść się na fotel pasażera. Biologii nie oszukasz.
2023-05-29 22:10:29
św. Patryk.: cieszyniok ma rację: młodzi to brawura, brak doświadczenia i wypadki - prawo jazdy powinno być wydawane najwcześniej od 40-go roku życia, gówniarze niech se na pamptrakach szusują
2023-05-29 22:16:19
św. Patryk.: taki prosty temat - ten motocyklista to jedna z dziesięciu statystycznie ofiar wypadków drogowych tego dnia, jedna z ponad tysiąca osób które zmarłych w Polsce, a w komentarzach młodzieżowa erupcja głupoty i ignorancji - cieszyniok ciebie chyba jakiś małolat operował
2023-05-29 22:34:09
cieszyniok_od_zawsze: Św. Patryk - kto wymusił pierwszeństwo ? Motocyklista, czy 74-latek niepotrafiący wyjechać z drogi podporządkowanej ? A co do motocyklisty, to osoba 50+ to nie jest już małolat szalejący na swoich dwóch kółkach. To kolejny przypadek, gdy osoba w podeszłym wieku spowodowała wypadek śmiertelny. Nie z powodu brawury, ale z powodu ograniczeń, które czekają nas wszystkich. Jeśli uważasz, że biologia i naturalne efekty starzenia się organizmu nie wpływają na zdolności prowadzenia pojazdu, to podaj argumenty, a nie wyskakuj z populistycznymi hasłami.
2023-05-29 23:08:58
św. Patryk.: cieszyniok może jesteś od zawsze, ale maksymalnie 12 lat bo najwyżej 5 klasa to jest poziom twojej logiki i argumentacji - jesteś kolejnym przypadkiem dowodzącym iż określenie "homo sapiens" jest dla gatunku ludzkiego mocno na wyrost - a jak chodzi o biologię to największym problemem na drogach jest ograniczenie umysłowe kierujących, z tego powodu radzę ci wstrzymać się z jeżdżeniem i czekać na autonomiczny samochód, nie tylko innych ale także i siebie możesz zabić bezmyślnością za kółkiem
2023-05-30 01:06:42
doler: Cieszyniok godo prawde. I nie ds się temu zaprzeczyć. W ciagu ostatniego roku na dwupasie mieliśmy chyba z 3 czy 4 jazdy pod prad .. Kto kierował autami? Starzyki. W Ustroniu na pasach jakis dziadek potrącił chłopca na pasach, chlopiec chyba zmarł itd itp. Przykładów, tragicznych Przykładów mamy na pęczki. Czy skoczek narciarski zaczynający karierę skacze dobrze ? nie... Czy widzieliście 60 letniego skoczka ? Nie. Albo żołnierza desantu, albo policjanta w prewencji... wiek i nasze zdrowie ma znaczenie przy pewnych czynnościach które wykonujemy. Bo możemy zaszkodzić komuś lub sobie.
2023-05-30 04:41:34
św. Patryk.: jasne, młodzi powodują kilka razy więcej wypadków niz starsi więc należy badać starszych - tak się objawiają powikłania po doleriozie, należy się absolutny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - na koniec wszystkim podnieconym młodym radzę wypić szklankę zimnej wody i poczekać na wyjaśnienie wszystkich okoliczności wypadku także takich jak prędkość motocyklisty, jego umiejętności, staż, stan itp, w międzyczasie zginie z powody głupoty i brawury "niedoświadczonych" kolejny tuzin albo dwa w wieku przypadkowym
2023-05-30 07:35:21
cieszyniok_od_zawsze: Św. Patryk, nie wiesz ile mam lat, więc schowaj sobie głęboko wycieczki pod moim adresem. Prymitywizm twojej argumentacji aż bije po oczach. Może uważasz, że ślepy, głuchy i trzęsący się starzyk za kierownicą nie stwarza zagrożenia, ale prawda, czy Ci się to podoba, czy nie, jest inna. Nie bez powodu po uzyskaniu odpowiedniego wieku przechodzi się na emeryturę, a w przypadku zawodów, gdzie sprawność fizyczna jest istotna, jeszcze prędzej. Biologia jest, jaka jest i dopóki nie będzie co najmniej obowiązkowych badań dla osób po osiągnięciu pewnego wieku, to ilość tragedii na drodze, spowodowanych tym, że jakiś 70+ nie ogarnął otaczającej go rzeczywistości, będzie tylko rosnąć.
2023-05-30 08:06:14
klawiatura: RIP Józek :( zastanawia mnie po co dyskutujecie z imbecylem typu patryk ? zaraz pojawi się zruchany wyciorem albo krzysio poyeb mm ?ci eksperci nawet prawa jazdy na odkurzacz nie mają , to mistrzowie klawiatury :)
2023-05-30 08:11:22
św. Patryk.: cieszyniok nie wiem ile masz lat i mnie to nie interesuje, zauważam tylko że intelektualnie prezentujesz poziom 12-latka - to ty robisz bezczelne i bezpodstawne wycieczki pod adresem starszych osób, skandalicznie przedstawiając ich jako "ślepy, głuchy i trzęsący się starzyk za kierownicą" - tacy nie jeżdżą, za to aż roi się od bezmyślnych niedoświadczonych, podpitych młodych kierowców, ja bym zaproponował dla każdego poniżej 35 lat pogłębione badanie na skłonność do uzależnień czy brawury, bo akurat badania wzroku słuchu itp są przewidziane
2023-05-30 08:12:00
św. Patryk.: pierdzielisz o "zawodach gdzie sprawność fizyczna jest istotna" więc cię informuję, że zawód kierowcy takim jest i badania są obowiązkowe co 5 lat - do tego żadne prawo jazdy nie jest bezterminowe, maksymalnie 15 lat a lekarz ma prawo ten okres skrócić na podstawie wyników badania kandydata - poddałeś się bezrozumnie modzie na hejt na starszych kierowców i z tego tylko taka korzyść że już wszyscy wiemy że jesteś bezrozumny i ten fakt powinien być wystarczającą przeszkodą dla wydania ci prawa jazdy
2023-05-30 08:14:05
św. Patryk.: @poyeb imbecyl klawiatura: Józek na pewno bije ci brawo, o ile lubił towarzystwo poyebów imbecyli
2023-05-30 08:14:58
Mach: Cieszyniok- myślenie nie boli. Możesz poczytać dane policji na temat wypadków, okoliczności, miejsc, przyczyn, ich sprawców, wieku sprawców wypadków z podziałem na lata, miesiące, dni tygodnia a nawet godzin w których do nich rokrocznie dochodzi. Możesz tam poczytać o wszystkim co wiąże się z użytkownikami ruchu drogowego, wszystko masz podane w tabelach i poddane szczegółowej analizie- od kilkudziesięciu lat. Jedno jest pewne, zestawień dokonywali doświadczeni statystycy na podstawie raportów policji drogowej z takich zdarzeń jak przedstawiane powyżej. Ludzki organizm zdaniem policyjnych statystyk do których przeczytania ciebie i dolera zachęcam działa między innymi tak, że statystycznie więcej wypadków drogowych popełniają młodzi kierowcy w wieku od 18- do 24 lat ,bo 13,7% w przeciwieństwie do kierowców 60+, bo 3,49%- czy to jest jasne! I nie zaklinaj rzeczywistości płynących ze statystyk policji. To są twarde dane. Wszelkie twoje dywagacje na temat biologii ludzi starszych mógłbym uznać ale statystyki wypadków przemawiają na niekorzyść ludzi młodych, tych niby z lepszym wzrokiem, refleksem i percepcją- oni powodują wypadków znacznie więcej i stanowią ze statystycznego punktu widzenia większe zagrożenie w ruchu drogowym- więc nie zamulaj obrazu płynącego z policyjnych danych i nie podejmuj się paplaniny bezpodstawnie. Pojedyncze zdarzenia drogowe z udziałem starszych uczestników ruchu drogowego nie zaprzeczą ogólnym statystykom policji. Zatem jeżeli kierujący pojazdami-sprawcy wypadków mieli by być za każdym razem ponownie przebadani to w 13,7% powinno to dotyczyć ludzi młodych a jedynie w 3,49% ludzi w wieku 60+-tak mówią fakty. A o chirurgach 90 letnich to już całkiem bulczysz. Religa, Zembala, szczyt swojego doświadczenia zawodowego osiągnęli po 60+. Cieszynioku pisząc o powyższych okolicznościach wypadku ze skutkiem śmiertelnym spowodowanym przez kierowcę 70+ co jest faktem nic nie upoważnia ciebie do podnoszenia tezy o eliminowaniu z uczestnictwa w ruch drogowym ludzie starszych bo statystyki wskazują ,że większość wypadków ze skutkiem śmiertelnym znów powodują ludzie młodzi 55%. Jak masz inne dane to się na nie powołaj. A ten doler: to całkiem kiep, jak starzyki kierowcy spowodują 3,49% wypadków to wyeliminować ich z ruchu drogowego a jak to robią w 13,7% ludzie młodzi to niech są jedynie ukarani.
2023-05-30 08:30:16
św. Patryk.: mach piszesz myślenie nie boli, ale skąd wiesz jak jest u cieszynioka i podobnych? najwyraźniej komuś coś doskwiera i próbuje zagłuszyć ból włączając fabrykę kolorowych łapek - a ja bym takiemu radził podwójną lewatywę i sto pompek na pamptraku, bo próby myślenia mogą gościa zabić
2023-05-30 09:23:06
john: Wy się tutaj danymi policji zarzucacie a prawda jest taka że natury nie oszukacie. Jeżeli ktoś uważa że w wieku 70+ można być świetnym i doświadczonym kierowcą to powinien jak najszybciej udać się do psychiatry.
2023-05-30 09:30:05
Bugs: Mach: te statystyki nie uwzględniają najważniejszej zmiennej, przejechanych kilometrów i dlatego są kompletnie oderwane od realiów drogowych. Jak ktoś nie jeździ pod drogach to nie robi wypadków i nie figuruje w statystykach.
2023-05-30 09:31:51
Mach: john: można nie być świetnym kierowcą w wieku 70+ john, ale statystyki policyjne przemawiają za tym ,że w wieku 60+ można być bardziej poprawnym uczestnikiem ruchu drogowego w przeciwieństwie do ludzi młodych w wieku 18-24 lat. Kto nie wierzy tym statystykom ten kiep. Bo tylko kiep może uważać ,że 2+2 nie równa się cztery.
2023-05-30 09:42:59
Mach: Bugs: czy wy jesteście takimi tępakami czy tylko udajecie? Piszemy o wszystkich uczestnikach ruchu drogowego i o wypadkach przez nich powodowanych o tych uczestnikach, którzy poruszają się pojazdami w wieku," ździwisz" się od 6 lat bo i tacy uczestnicy je powodują do 60+ i liczba przejechanych kilometrów nie ma tu nic do rzeczy a co najwyżej przemawia na korzyść ludzi starszych, czyli ich rozwagi z korzystania z pojazdów.
2023-05-30 11:32:44
john: Mach tą poprawność kierowców 60+ 70+ widać szczególnie w większych miastach. Możesz sobie wsadzić te statystyki w cztery litery. Setki razy uniknąłem kolizji właśnie z takimi kierowcami tylko dzięki temu że szybko zareagowałem. Użycie klaksonu w takiej sytuacji powoduje że dziadek lub babcia reagują agresją bo przeca oni jadą. Podczas jazdy dookoła stodoły tego nie zobaczysz.
2023-05-30 11:33:37
Bugs: Mach, powiedz mi tylko jedno kto w tych policyjnych statystykach jest bardziej niebezpiecznym kierowcą? Ten 60+ co w 10 lat przejechał 15.000km i spowodował 1 kolizję czy ten 30+ co przejechał 150.000km i zrobił 5 kolizji?
2023-05-30 12:11:21
Mach: Bugs i john, "bystrzy inaczej" nie piszemy o kolizjach ale wypadkach śmiertelnych w ruchu drogowym, więc ci pierwsi 60+ zabili 1 uczestnika ruchu drogowego a ci drudzy 4,5 więcej uczestników ruchu drogowego i przejechane kilometry nie mają nic do rzeczy. Zdefiniuj sobie co to kolizja a co to wypadek drogowy masz w Kodeksie drogowym ,KK, KC. Więc kolizje to pierdoły, ludzi nie zabijają kolizje ale brawura ,nadmierna prędkość ,alkohol narkotyki w wypadkach uczestników ruchu drogowego a to główna przyczyna tragedii o której piszemy wyżej i dotyczy głównie młodych kierowców- patrz statystyki pomimo, że tym razem sprawcą okazał się akurat ten z 60+
2023-05-30 13:21:37
john: Mach bystrzaku w obu przypadkach powstaje tzw SZKODA. Skoro uważasz że kolizje to pierdoły to walnij się w ten swój zaściankowy łeb i powiedz to swojemu ubezpieczycielowi. Powiedz mu jeszcze że jeździsz szybko ale bezpiecznie i wyjeżdżając z podporządkowanej zawsze masz pierwszeństwo.
2023-05-30 13:49:09
Artur_z_bažin: john ile masz lat?
2023-05-30 15:33:26
Mach: john: durniu, wypadek drogowy to zdarzenie drogowe, które kończy się okresowym, trwałym okaleczeniem lub utratą życia uczestników ruchu drogowego, który podlega rozpoznaniu z KK i KC. Kolizja drogowa to zdarzenie w ruchu, w którym uczestnicy ruchu nie doznali uszczerbku na zdrowiu a jedynie nastąpiły szkody materialne w ich pojazdach z winy uczestników kolizji w wyniku czego szkody pokrywa ubezpieczyciel korzystając ze środków zgromadzonych przez ubezpieczających się obowiązkowo uczestników ruchu drogowego. O tym z czyjej polisy nastąpi wypłacenie szkód decyduje to kto jest sprawcą kolizji, tj. ten który się do niej przyznał w oświadczeniu lub ten, na którego wskazała policja wystawiając mandat gdy uczestnicy kolizji nie dochodzą do porozumienia a całe postępowanie przejmuje ubezpieczyciel a nie jak w przypadku wypadku prokuratura i wymiar sprawiedliwości -dostrzegasz john: różnicę -pierdoło!
2023-05-30 15:48:49
Mach: Wyjątkiem ,w kolizji jest zdarzenie ,w którym jeden z kierujących lub pozostali uczestnicy kolizji byli pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających lub stali się uczestnikami kolizji kierując pojazdami bez wymaganych uprawnień, bez ważnego przeglądu technicznego lub braku stosownego ubezpieczenia-wówczas w wyniku kolizji też wszczynane jest postępowanie sadowe.
2023-05-30 16:05:50
Mach: Zatem oczywistym jest ,że kolizja drogowa w porównaniu z wypadkiem drogowym to pryszcz, jeżeli uczestnicy kolizji posiadają wszystkie wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdu ,ważne przeglądy techniczne i stosowne polisy ubezpieczeniowe na wypadek szkód. Odszkodowania płaci sprawca kolizji ze środków zgromadzonych na polisie gwarantowanych przez ubezpieczyciela z OC i AC więc rolą ubezpieczyciela jest określenie wysokości składki by za każdym razem gwarantować poszkodowanym w kolizji wypłacenie odszkodowania, i tu nikt nikomu łaski nie robi. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi się liczyć z ryzykiem kolizji drogowej niezależnie od wieku.
2023-05-30 20:26:34
MARTUCHA: Po przeczytaniu powyższych komentarzy (wyrok został wydany), śmiem uważać, że plucie jadem jest naszym narodowym sportem. Zginął człowiek, czy nie można przywołać wspomnień związanych z Panem Józefem. Znałam Go jako właściciela niezapomnianej kawiarni Mokka Cafe, zawsze na posterunku. Spędzałam z rodziną przemiłe chwile na kanapie przy witrynie, creme brulee w Jego wykonaniu to było mistrzostwo nie mówiąc o rodzaju i smaku kawy, którą serwował w swojej kawiarni ( na chwilę obecną tylko jedna kawiarnia podaje tę markę w Skoczowie, kto pił ten wie). Po latach miałam okazję spotkać przypadkiem Pana Józefa miesiąc temu, porozmawialiśmy o dawnych czasach w Mokka Cafe. Był wzruszony tak jak i my, wesoły serdeczny człowiek.
2023-05-30 21:00:01
pół_Sasina_z_Wiślicy: martucha: wzorcowo, z zasłanianiem się Panem Józefem, oplułaś jadem komentujących ten tekst
2023-05-30 21:01:25
pół_Sasina_z_Wiślicy: w tym narodowym sporcie widzę cię w reprezentacji powiatu
2023-05-30 21:28:20
Mach: Martucha, nikt Tobie i pozostałym nie broni byś wspominała Pana Józefa, z którym dzień wcześniej przed tragedią rozmawiałem i nie mogłem uwierzyć a jednak do tego zdarzenia doszło . W moim pierwszym wpisie wyraziłem ubolewanie z tego powodu . Także wspominam czwartkowe koncerty Tomasza P. u Pana Józefa i dobrą kawę. Jednak twoje stwierdzenie o pluciu jadem jest kolejnym bezpodstawnym oskarżeniem wykorzystującym tę przykrą okoliczność podobną do oskarżeń wcześniejszych innych użytkowników w rodzaju cytuję..."w pewnym wieku koniec bycia kierowcą powinien być obowiązkowy", dalej "starsi kierowcy niosą śmierć" wywołały dyskusję. Zanim zarzucasz innym plucie jadem wczytaj się w tekst, nie wszystko musi być po Twojej myśli.
2023-05-30 23:40:12
doler: Mach...możesz mieć mln statystyk i wrzucić je do kosza jeśli nie umiesz ich czytać. Chcesz mi powiedzieć, że np. na 100 tysięcy kierowców 60+ tylko 3% powoduje wypadki... Nie...to ty uprawiasz demagogię. Piszesz o ogóle wypadków, to teraz zestaw to z ilością kierowców +60 w ruchu drogowym z ilością kierowców 18-24. Bo zaraz się okaże, że np. co dziesiąty kierowca 60+ powoduje wypadek a w grupie 18-24 co dwudziesty. I jak wypadają statystyki teraz...Mam raport za 2022 - osoby +60 - 3 551 wypadków - 316 zabitych, osoby do 24 roku życia 3059 wypadków 281 osób zabitych. Źródło mubi. I kto ma rację ? Badania co 5 lat...żarty sobie robisz ...człowieku ludzie dostają raka i umierają w kilka miesięcy. Co ci dadzą badania co 5 lat w wieku 60 lat... możesz w tym okresie przejść x zawałów, oślepnąć, ogłuchnąć itd.
2023-05-31 05:33:09
Mach: doler: ja nie interpretuje statystyk, ale cytuję statystyki policji i policyjne wnioski z tych statystyk -rozumiesz!!! Raporty policyjne są ogólnie dostępne i są publikowane co roku od roku 1975 -rozumiesz!!! Więc nie ja uprawiam demagogię ale jak już to co najwyżej policja o co jej nie podejrzewam. Jej wnioski są jednoznaczne. W raporcie rocznym POLICYJNYM za rok 2022 na str.77 nie jakimś tam publikowanym przedruku w "mubi" co 5 lat, ale za 2022 r czytamy, cytuję za policją" Największą liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym w odniesieniu do populacji wiekowej spowodowali kierujący w wieku 18-24 lat -bo 249 (tj.16,7 %) ogółu wypadków spowodowanych przez kierujący . Więc jełopie palnij się w twój zakuty łeb i sięgnij leniu do właściwych statystyk POLICYJNYCH , które od początku cytuję a nie interpretuję rozumiesz!! (link-wypadki drogowe- raporty - roczne -statystyki. policja-pl/ruch-drogowy 76562.wypadki-drogowe-raporty-roczne.htmi) i nie wprowadzaj zamętu sięgając po inne materiały tylko po to żeby postawić na swoim. Jeśli ma być rzeczowa dyskusja to sięgnij do tego samego źródła a jeżeli z nim się nie zgadzasz to nie zgadzasz się nie z moja interpretacją lecz POLICYJNĄ możesz nadal być bałwanem jeśli chcesz i nie otwieraj kolejnej szuflady z tematem- przecież nie cytowałem mubi i ich raportów co 5 lat tylko od razu wskazywałem na rok roczne raporty polskiej POLICJI. Dalej to już piszesz pierdoły, jedno jest pewne ,że ze złości oślepłeś a zawał dopiero cię czeka- więc pilnuj się.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: