Motocrossowcy rozpoczęli sezon

Uczniowski Klub Sportowy Wiraż z Cieszyna, klubowy wicemistrz Polski ubiegłego sezonu, rozpoczął walkę w Pucharze Polski PZMot. Zawodnicy są już po pierwszej, jak się okazało, udanej eliminacji w Człuchowie. - Pierwszy wyścig pokazał, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie i nie odbiegają od czołówki polskiego motocrossu - cieszy się na początku sezonu prezes Wirażu Czesław Jurewicz.

Najlepszy zawodnik klubu Tomasz Małecki (drugi wicemistrz Polski w klasie 80) pokonał pierwszy przejazd bardzo spokojnie. Metę przekroczył na 9. pozycji tuż przed klubowym kolegą Mateuszem Ognistym (zwycięzca Pucharu Polski w klasie 125). W drugim biegu Małecki zaliczył upadek i zajął dopiero 17. pozycję (w klasyfikacji Pucharu Polski jest 4). Mateusz Ognisty wywalczył 10. miejsce. W klasie 80 już od startu prowadził zawodnik Wirażu Roland Buchta, ale po błędzie stracił prowadzenie na rzecz Pawła Nowickiego z Wisły Chełmno. Znakomicie pojechali również dwaj bracia Jakub i Sebastian Kwiatkowscy, którzy po pierwszym przejeździe zajmowali kolejno 3. i 4. miejsce.

Młodzi zawodnicy z Cieszyna nie dali za wygraną i w drugim wyścigu postawili wszystko na jedną kartę. Wygrał co prawda Nowicki, ale Wiraż zajął wszystkie kolejne miejsca na podium. Sebastian Kwiatkowski był drugi, a Jakub Kwiatkowski i Roland Buchta zajęli trzecie miejsce.

Druga eliminacja Pucharu Polski PZMot odbędzie się 11 maja na torze w Cieszynie-Boguszowicach.

źródło: naszemiasto.pl