Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Moto-WOŚP w Skoczowie

Skoczowska Wielka Orkiestra Świątecznej upływa pod dyktando warkotu silników wyścigowych aut. Organizatorzy zapraszają też na niezwykłe ''światełko do nieba'', które - co roku - na Kaplicówce przyciąga kilka tysięcy osób. W Gminie Skoczów kwestuje 109 wolontariuszy.

Do 12. skoczowski rynek opanowany był przez zumbę, pokazy udzielania pierwszej pomocy. Była muzyka na żywo, warsztaty rysunkowe dla najmłodszych i pokazy psów policyjnych.

- Mimo pogody, która nas nie rozpieszcza skoczowianie licznie pojawili się na Rynku. Dorośli raczej przyglądali się, dzieci - zdecydowanie bardziej odważne i spontaniczne niż rodzice - chętnie uczestniczyły w tańcach i rysowaniu. Poczuliśmy prawdziwą siłę i energię naszego miasta - tłumaczy Małgorzata Orawska ze skoczowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do 16. trwa Moto WOŚP na Targowisku Zawiśle. - To niezwykła szansa, żeby przejechać się na prawym fotelu obok kierowcy sportowych samochodów - tłumaczy Orawska. Można także wziąć udział w pokazie wozów strażackich oraz przejechać się aż do nieba strażackim podnośnikiem.

O 20. organizatorzy zapraszają na "światełko do nieba" - Do tego nie muszę nikogo specjalnie zachęcać. W Skoczowie "światełko" jest największe na całym Śląsku Cieszyńskim. Co roku kilka tysięcy osób przychodzi na Kaplicówkę i tego wydarzenia naprawdę nie trzeba reklamować - tłumaczy członkini skoczowskiego sztabu WOŚP.

Łukasz Grzesiczak

Zobacz fotoreportaż: WOŚP w Skoczowie>>>

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: